OFICJALNIE: Henry spełnia marzenia. Został trenerem AS Monaco!

miesiąc temu OFICJALNIE: Henry spełnia marzenia. Został trenerem AS Monaco!
fot. AS Monaco

Thierry Henry rozpoczyna swoją przygodę jako główny trener klubu.

Po kilku dniach intensywnych spekulacji stało się - Thierry Henry w końcu stanął przed szansą spełnienia swojego marzenia i poprowadzeniu drużyny jako pierwszy trener. Jest to o tyle ciekawa sytuacja, że okazję na zapoczątkowanie kariery dał mu klub, w którym debiutował on również jako piłkarz - AS Monaco. Ekipa z księstwa potwierdziła zatrudnienie Francuza.

„Les Monégasques” od początku kampanii zmagali się ze sporymi problemami i notowali fatalną serię bez zwycięstwa. Ostatni raz zespół Kamila Glika wygrał 11 sierpnia, na inaugurację Ligue 1 w meczu przeciwko Nantes. Niechlubna passa doprowadziła do zwolnienia Leonardo Jardima, który doprowadził wcześniej zespół do wielu sukcesów.

Teraz przed Henrym nie lada wyzwanie, ponieważ musi przede wszystkim wyprowadzić drużynę z kryzysu. Klub ufa jednak raczkującemu szkoleniowcowi i zaproponował mu kontrakt do połowy 2021 roku. Wbrew wcześniejszym podejrzeniom, 41-latek nie dokończy swojej pracy w kadrze Belgii na trwającym zgrupowaniu. „Czerwone Diabły” grają mecz w najbliższy wtorek, tymczasem Monaco poinformowało, że nowy trener rozpocznie pracę z zespołem już w poniedziałek.

Henry przez długi czas szykował się na ten moment. Już po zawieszeniu butów na kołku zapewniał, że jego celem jest zostanie profesjonalnym szkoleniowcem. W trakcie pracy dla telewizji „Sky Sports” brał udział w kursach trenerskich, współpracował również z różnymi akademiami. Od 2016 roku zbierał doświadczenie jako jeden z asystentów Roberto Martineza w reprezentacji Belgii.

Tego lata Francuz postanowił przyspieszyć rozwój swojej kariery i odszedł z telewizji, a po mundialu w Rosji także z kadry Belgii. Najbliżej zatrudnienia był w Girondins Bordeaux, lecz ostatecznie nie porozumiał się w kwestii kontraktu. Pomocną dłoń wyciągnęła ponownie belgijska federacja, która zaproponowała mu awans na głównego asystenta selekcjonera. Ostatnio Henry'ego chciała sprowadzić Aston Villa, lecz bardziej przekonujące okazało się Monaco.ŹRÓDŁO
AS Monaco
TAGI: Oficjalnie Thierry Henry AS Monaco Trenerzy Monako Francja
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.