Henry: Cieszę się, że mogę wrócić do Monaco

3 miesiące temu
Henry: Cieszę się, że mogę wrócić do Monaco
fot. AS Monaco

Thierry Henry udzielił pierwszej wypowiedzi po tym, jak został zaprezentowany w roli trenera AS Monaco.

Monaco zaprezentowało następcę Leonardo Jardima. Został nim Thierry Henry. Dla wychowanka tego klubu jest to pierwsze takie wyzwanie w dotychczasowej karierze trenerskiej.

Francuz nie jest jednak kompletnym żółtodziobem w tej branży. Od 2016 roku zbierał bowiem doświadczenie jako jeden z asystentów Roberto Martineza w reprezentacji Belgii. Ponadto brał udział w różnorakich kursach szkoleniowych oraz współpracował z wieloma akademiami.

- Jego wiedza o piłce i zaangażowanie w rozwój spowodowało, że nie mieliśmy żadnych wątpliwości przy okazji tej nominacji. Thierry zdaje sobie sprawę z tego, co go czeka i chce rozpocząć wykonywanie swoich zadań. Z naszej strony mogę tylko dodać, że mamy do niego pełne zaufanie - powiedział dyrektor generalny obecnego wicemistrza Francji, Wadim Wasilijew.

- Przede wszystkim pragnę podziękować władzom klubu, które obdarzyły mnie ogromnym zaufaniem. To wyjątkowe wyzwanie. Cieszę się, że mogę wrócić do Monaco i jestem zdeterminowany, aby sprostać wymaganiom kibiców. Nie mogę doczekać się spotkania z zawodnikami. Chcę rozpocząć pracę od zaraz - zakończył były napastnik Arsenalu.

41-latek stoi przed nie lada wyzwaniem, ponieważ Monaco znajduje się w ostatnich miesiącach w ogromnym kryzysie. Po dziewięciu kolejkach ligi francuskiej ekipa z Księstwa zajmuje w ligowej tabeli odległą 18. pozycję. Do tej pory udało jej się zgromadzić raptem sześć punktów.


ŹRÓDŁO
AS Monaco
TAGI: Thierry Henry AS Monaco Francja Trenerzy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.