Roma po rumuński talent

3 miesiące temu
Roma po rumuński talent

AS Roma może niebawem udać się na zakupy do ligi rumuńskiej.

Zdaniem „Il Messaggero” rzymianie mają na celowniku jedną z największych gwiazd tamtejszych rozgrywek - Ianisa Hagiego. Wysłannicy ekipy ze Stadio Olimpico mieli obserwować poczynania 19-latka zarówno w spotkaniach ligowych, jak i meczach rumuńskiej reprezentacji narodowej do lat 21.

Hagi nie od dziś jest uznawany za największy piłkarski talent w swej ojczyźnie. Urodzony w Stambule zawodnik jest synem słynnego Gheorghe'a Hagiego, który sprawuje zresztą obowiązki szkoleniowca aktualnego zespołu swojego syna -  Viitorulu Konstanca.

Sprowadzenie Hagiego do włoskiej stolicy wpisywałoby się w politykę transferową, jaką od pewnego czasu stara się prowadzić dyrektor sportowy klubu - Monchi. Wraz z zatrudnieniem Hiszpana Roma ukierunkowała się na wyszukiwanie młodych zawodników, którzy w przyszłości mają zostać sprzedani ze znaczącym zyskiem.

W trwającym sezonie Hagi junior zanotował cztery trafienia na boiskach ligi rumuńskiej. Także w reprezentacji młodzieżowej spisuje się przyzwoicie, bowiem to m.in. dzięki jego dobrej dyspozycji młodzi Rumuni wywalczyli niedawno awans na Mistrzostwa Europy. Sam zawodnik w meczu z Bośnią i Hercegowiną popisał się strzeleniem gola bezpośrednio z rzutu rożnego.

19-latek miał już okazję występować w przeszłości we Włoszech, bowiem w latach 2016-2018 był piłkarzem tamtejszej Fiorentiny. Poza Romą zainteresowanie jego osobą wykazywali w ostatnich tygodniach także przedstawiciele londyńskiego Fulham.


ŹRÓDŁO
Il Messaggero
TAGI: Ianis Hagi FC Viitorul Rumunia AS Roma Włochy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.