Wielkie zamieszanie z Baileyem. Odmówił występu w reprezentacji

4 miesiące temu
Wielkie zamieszanie z Baileyem. Odmówił występu w reprezentacji
fot. Bayer Leverkusen

Wszystko wskazuje na to, że Leon Bailey jednak nie zadebiutuje w październiku w barwach reprezentacji Jamajki.

21-letni skrzydłowy Bayeru od dawna był łączony z występami w kilku drużynach narodowych. W grę wchodziły Jamajka, Anglia, Belgia i Niemcy.

W tej pierwszej, a dokładniej rzecz ujmując w Kingston, utalentowany zawodnik przyszedł na świat. Z Anglii pochodzą jego dziadkowie, w Belgii dojrzał piłkarsko, szkoląc się w Genk (sam mówił, że po otrzymaniu obywatelstwa nie miałby nic przeciwko reprezentowaniu barw tego kraju), a temat występów dla Niemiec pojawił się już po trafieniu do Leverkusen.

Ostatecznie Bailey zdecydował się na grę dla Jamajki. Skrzydłowy przyjął powołanie na rozpoczynające się w nocy z niedzieli na poniedziałek spotkanie z Bonaire, ale ostatecznie w nim nie wystąpi. Jak podaje „Jamaica Gleaner” piłkarz jest niezadowolony z zachowania tamtejszej federacji.

- Przyleciałem na Jamajkę z uwagi na powołanie. Zgodziłem się na grę w zespole po ustaleniu pewnych punktów. Kiedy tu dotarłem, nie wszystko było jednak tak, jak ustaliliśmy. Nie dotrzymali słowa, dlatego zdecydowałem, że nie pojawię się na murawie. Jestem gotów założyć reprezentacyjną koszulkę, jeśli zrobią to, na co się zgodzili - powiedział Bailey, nie zamykając tym samym całkowicie drzwi do jamajskiej kadry.

Jak podaje powyższe źródło, całe zamieszanie wynika z... braku powołania do reprezentacji przyrodniego brata Baileya, 20-letniego Kyle'a Butlera (obecnie wypożyczony z LASK Linz do Juniors OÖ). Federacja chce mu się dokładniej przyjrzeć, a zgodnie z porozumieniem miał on zostać od razu powołany do kadry.

Znajdujący się na celownikach wielu czołowych europejskich klubów Bailey rozegrał w tym sezonie siedem spotkań w Bundeslidze. Strzelił w nich jednego gola. W poprzednim sezonie zanotował dziewięć ligowych trafień i sześć asyst.
ŹRÓDŁO
Jamaica Gleaner
TAGI: Jamajka Niemcy Austria Leon Bailey Butler Bayer 04 Leverkusen Kyle Brandon Butler
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.