Tomaszewski: Za ich powołanie do reprezentacji U-21 dałbym Michniewiczowi czerwoną kartkę

3 miesiące temu
Tomaszewski: Za ich powołanie do reprezentacji U-21 dałbym Michniewiczowi czerwoną kartkę
fot. FotoPyk

Jan Tomaszewski na łamach WP SportoweFakty wypowiedział się na temat powołań do reprezentacji Polski do lat 21.

We wtorek podopieczni Czesława Michniewicza wygrali w ostatnim meczu eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Europy 2019, z Gruzją 3:0. W 10 spotkaniach Polacy zebrali ostatecznie 22 punkty i w tabeli grupy 3 zostali wyprzedzeni o jedno „oczko” przez Danię, która wywalczyła bezpośredni awans na Euro. Biało-czerwonych czekają baraże. Ich rywala (mogą trafić na Austrię, Grecję bądź Portugalię) wyłoni piątkowe losowanie.

Tomaszewski na łamach WP SportoweFakty dość krytycznie wypowiedział się na temat samych powołań wysyłanych do zawodników przez Michniewicza.

- Oczywiście, ja też chciałbym żeby Polacy weszli do Mistrzostw Europy i później zdobyli złoty medal olimpijski. Ale nie kosztem pierwszej reprezentacji! Czesław Michniewicz musi zrozumieć, że zawodnicy pierwszej reprezentacji nie są dla niego. Jak to jest możliwe, że Żurkowski, Kownacki czy Szymański zamiast grać w pierwszej kadrze jadą na młodzieżówkę?

- Wyniki U-21 tak naprawdę guzik nas interesują. Interesuje nas, ilu Michniewicz da chłopaków dla Brzęczka. Dlatego za ich powoływanie dałbym mu czerwoną kartkę.

- Mam pytanie do Michniewicza i liczę, że odpowie. Dlaczego Mbappé nie gra w eliminacjach Młodzieżowych Mistrzostw Europy? Bo jest zawodnikiem pierwszej reprezentacji - przyznał Tomaszewski (całość TUTAJ).

Dodajmy, że wspomniany Kownacki zakończył eliminacje z 10 trafieniami na koncie.ŹRÓDŁO
WP Sportowe Fakty
TAGI: Jan Tomaszewski MME MME 2019 Czesław Michniewicz Polska U-21 Reprezentacja Polski U-21 Dawid Kownacki
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.