To nie koniec problemów Mourinho. Jest oskarżenie!

3 miesiące temu
To nie koniec problemów Mourinho. Jest oskarżenie!
fot. Flickr

Football Association oskarżyło menedżera José Mourinho o stosowanie niewłaściwego języka.

Menedżer Manchesteru United nie może zaznać ostatnimi czasy ani chwili spokoju. Przez kilka tygodni media spekulowały o jego możliwym odejściu, a teraz, gdy te spekulacje nieco ucichły, do gry weszła angielska federacja. Niedawno FA wszczęło śledztwo w sprawie Portugalczyka, a to przyniosło niekorzystne dla szkoleniowca efekty.

Dokładniej chodzi o zachowanie „The Special One” po meczu z Newcastle United. W tamtym czasie nastąpił kulminacyjny moment potencjalnego zwolnienia Mourinho, a niektóre brytyjskie media twierdziły nawet, że zostanie on wyrzucony niezależnie od wyniku ze „Srokami”. Mecz również nie układał się najlepiej, ponieważ United przegrywało już 0:2. Ostatecznie „Czerwonym Diabłom” udało się odrobić straty i wygrać 3:2, co wywołało oczywistą satysfakcję u szkoleniowca.

Podczas schodzenia do szatni jedna z kamer śledziła Mourinho, a ten wypowiedział kilka słów w jej kierunku i wykonał pewien gest ręką. Zajście od razu wywołało sporo kontrowersji, ponieważ pojawiło się przypuszczenie, iż Portugalczyk zastosował niecenzuralne słowa w swoim ojczystym języku. Dodatkowy pech „Mou” był taki, że wszystko zostało pokazane w transmisji na żywo.

FA wynajęło specjalnie osoby potrafiące odczytywać słowa z ruchu warg i wszystko stało się jasne. Z wydanego komunikatu dowiadujemy się, że Mourinho został oskarżony o zastosowanie na wizji obraźliwego i/lub niewłaściwego języka. Angielska federacja bardzo poważnie podchodzi do takich spraw, ponieważ podobne sytuacje mogą być dla niej dużym ciosem wizerunkowym.

Na razie nie wiadomo czy menedżera czeka zawieszenie, ale możliwe, iż nie będzie mógł on doradzać swoim podopiecznym zza linii bocznej w jednym ze spotkań. Na razie FA dało Mourinho czas na odpowiedź na oskarżenie do piątku.ŹRÓDŁO
FA | Sky Sports
TAGI: José Mourinho FA Manchester United FC Trenerzy Portugalia Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.