Modrić: Ta piątka zasługuje na Złotą Piłkę

3 miesiące temu
Modrić: Ta piątka zasługuje na Złotą Piłkę
fot. FotoPyk

Luka Modrić wskazał piątkę zawodników w rozmowie z „France Football”, którzy jego zdaniem zasługują na zdobycie Złotej Piłki.

Reprezentant Chorwacji ma za sobą znakomity czas. Przed kilkoma miesiącami sięgnął z Realem Madryt po raz trzeci z rzędu po zwycięstwo w Lidze Mistrzów i następnie na Mistrzostwach Świata dotarł razem z drużyną narodową do wielkiego finału, gdzie musiał jednak wraz z kolegami uznać wyższość Francuzów.

Doświadczony pomocnik w obu wspomnianych wyżej wynikach miał olbrzymi udział i z tego też powodu jest uważany przez dziennikarzy oraz ekspertów za jednego z faworytów do zagarnięcia Złotej Piłki po tym, jak wcześniej otrzymał już nagrodę FIFA The Best.

Sam zainteresowany nie widzi się jednak w gronie najlepszych zawodników w tym plebiscycie i wskazał piątkę graczy, którzy w jego opinii bardziej zasłużyli na to wyróżnienie.

- Nie powiem wam: „To ja powinienem wygrać!”. Głosują eksperci i to jest ich misja. Najważniejsze dla mnie jest to, jak prezentowałem się w ostatnich miesiącach. Dla mnie Varane, Griezmann, Mbappé, Cristiano i Messi zasługują na Złotą Piłkę - przyznał Modrić.

- Z uwagi na ostatni rok trzeba pamiętać o Mistrzostwach Świata, które zakończyły się wygraną Francji. Varane zanotował fantastyczny rok w Realu Madryt. Wygrał po raz trzeci z rzędu Ligę Mistrzów i prezentował imponujący poziom. Na mundialu był najlepszym obrońcą… obok Chorwatów - powiedział 33-letni zawodnik.

- Mbappé ma wyjątkowy talent i choć w przyszłości będzie jeszcze mocniejszy, to już teraz prezentuje niesamowity poziom. Mój kolega Subašić powiedział mi kiedyś, że w AS Monaco jest jeden taki gracz, który będzie najlepszy na świecie. Wtedy Kylian nie był jeszcze znany, ale teraz jestem pewien, że wiele osiągnie - dodał pomocnik Realu Madryt.

- I do tego mamy jeszcze Griezmanna. On ma największe szanse na zgarnięcie Złotej Piłki z całej trójki Francuzów ze względu na to, co wygrał w tym roku - zakończył Modrić.

Przypominamy, że zwycięzce wspomnianego plebiscytu poznamy 3 grudnia. Pełna lista nominowanych - TUTAJ.ŹRÓDŁO
France Football
TAGI: Luka Modrić Chorwacja Złota Piłka Złota Piłka 2018 Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro Lionel Andrés Messi Raphaël Varane Antoine Griezmann Kylian Mbappé Lottin Francja
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.