MEDIA: Asensio wyceniony!

3 miesiące temu
MEDIA: Asensio wyceniony!
fot. Real Madryt CF

Real Madryt jest rzekomo gotowy na sprzedaż Marco Asensio.

22-latek miał stanowić o przyszłości Realu Madryt, ale klub rzekomo jest gotowy na jego ewentualne odejście. W ostatnim czasie zawodnik regularnie występował w pierwszym składzie swojego zespołu, ale zmaga się z problemami z osiągnięciem optymalnej formy. Przyszłość pomocnika nie została jeszcze rozstrzygnięta, lecz dyrektorzy z Santiago Bernabéu są gotowi na każdą ewentualność.

„Daily Mirror” informuje, że „Królewscy” nie chcą co prawda sprzedawać gracza na siłę, ale doskonale zdają sobie sprawę z zainteresowania innych klubów. Hiszpana szczególnie chętnie sprowadziłyby do siebie angielskie ekipy z Liverpoolem i Chelsea na czele. W gronie chętnych znajduje się również Manchester United, a Real liczy na ewentualny spory zarobek.

Lista potencjalnych nowych pracodawców Asensio jest na tyle imponująca, iż pozwala Realowi zażyczyć sobie naprawdę wysokiej kwoty. Karta zawodnicza Hiszpana miała zostać wyceniona na 100 milionów funtów, czyli w przeliczeniu niecałe 115 milionów euro.

Do transferu może dojść nawet w styczniu, a podana cena jest jedynie wywoławcza, dlatego w przypadku licytacji mogłaby nawet wzrosnąć. Nie wiadomo jednak od jakiej kwoty starania rozpoczną Anglicy.

Inną kwestią jest przekonanie samego piłkarza. Wychowanek Mallorki trafił do Realu w 2014 roku i nie planuje na ten moment wyprowadzki. W jednym z wywiadów przyznał nawet, że jego celem jest dalsze kontynuowanie kariery w Madrycie i rozwijanie się właśnie w barwach „Los Blancos”. Klub najprawdopodobniej nie będzie naciskać na sprzedaż gracza, zatem angielscy giganci stoją przed trudnym zadaniem nakłonienia gracza do zmiany ligi.ŹRÓDŁO
Daily Mirror
TAGI: Marco Asensio Willemsen Real Madryt CF Liverpool FC Chelsea FC Manchester United FC Anglia Hiszpania
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.