OFICJALNIE: Oświadczenie w sprawie Bolta. Oferta i... odsunięcie od składu

3 miesiące temu
OFICJALNIE: Oświadczenie w sprawie Bolta. Oferta i... odsunięcie od składu
fot. Wikipedia

Central Coast Mariners postanowiło sprostować najnowsze informacje dotyczące Usaina Bolta.

Były sprinter kontynuuje swoje przygotowania do rozpoczęcia profesjonalnej kariery piłkarskiej. Wczoraj z Australii dotarły informacje, jakoby Jamajczyk miał otrzymać długo wyczekiwaną ofertę od Central Coast Mariners, z którymi trenuje i w barwach których miał nadzieję rozpocząć przygodę z piłką zawodową. Przedstawiciele Bolta potwierdzili te doniesienia, choć nie chcieli zdradzać szczegółów. Również klub wstrzymywał się od komentarza ze względu na mecz ligowy, ale po jego rozegraniu postanowiono wydać specjalny komunikat.

Na oficjalnej stronie internetowej australijskiej ekipy działacze dokładnie opisują aktualną sytuację. Z oświadczenia dowiadujemy się, że klub oraz agent Bolta, Ricky Simms, są w stałym kontakcie, a oferta profesjonalnej umowy została przedstawiona. Mariners zapewniają, że aktualnie trwają negocjacje, w których obie strony szukają optymalnych dla siebie rozwiązań.

W trakcie rozmów poruszane są dwa podstawowe aspekty: sportowy oraz finansowy. Jeśli chodzi o ten pierwszy, klub zastrzega, że do tej pory zrobił wszystko, by umożliwić Boltowi start w profesjonalnej lidze i po kilku tygodniach treningu widać tego wyraźne efekty. Mariners przyznają jednak, że do tej pory było to prostsze, ponieważ gracz mógł występować w sparingach. Teraz drużyna przystąpiła do ligowych zmagań, a w tych 32-latek na razie nie może grać. Uznano jednak, że Bolt prezentuje już odpowiedni poziom, by otrzymać szansę.

Jeśli zaś chodzi o aspekt finansowy, klub weryfikuje doniesienia mediów o wysokim kontrakcie i podkreśla, że do zakontraktowania Bolta konieczna będzie pomoc podmiotów z zewnątrz. Dlatego też w trakcie negocjacji poszukiwany jest sponsor, który umożliwiłby zatrzymanie Bolta na stałe w Australii.

Ponadto w oświadczeniu dodano, że sprawa Jamajczyka nie odwraca uwagi zespołu od ligowych zmagań. W celu odpowiedniego przygotowania drużyny do najbliższego meczu z Melbourne City, Bolt został na ten tydzień odsunięty od trenowania z pierwszym składem. Będzie to kontynuowane do czasu, aż strony nie osiągną porozumienia w kwestii warunków umowy.ŹRÓDŁO
Central Coast Mariners
TAGI: Usain Bolt Central Coast Mariners Australia Jamajka Oficjalnie
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.