Tottenham pobije swój transferowy rekord?!

8 miesięcy temu
Tottenham pobije swój transferowy rekord?!

Brytyjscy dziennikarze piszą o możliwym wielkim transferze autorstwa Tottenhamu.

Latem „Koguty” jako jedyny klub z Premier League nie sprowadziły ani jednego nowego zawodnika. Nie wydaje się, by taka sytuacja powtórzyła się w następnych oknach transferowych. Tylko w ostatnim czasie z przenosinami do londyńskiego klubu łączeni byli Miguel Almirón z Atlanty United i Wilmar Barrios z Boca Juniors. Niewykluczone, że któryś z nich trafi do stolicy Anglii już zimą. „Daily Mirror” pisze jednak o innym, nieco większym transferze, który mogą przeprowadzić w najbliższym czasie (wydaje się, że już latem) „Koguty”.

Tottenham ma być gotowy zapłacić 52 miliony funtów, a więc nieco ponad 58 milionów euro za Cengiza Ündera. Skrzydłowy Romy od dawna wzbudza zainteresowanie klubów bogatszych od „Giallorossich”. Pozyskanie 21-letniego Turka rozważają również m.in. działacze Bayernu oraz Manchesteru City.

15-krotny reprezentant swojego kraju trafił do Rzymu w zeszłym roku. W poprzednim sezonie strzelił siedem goli w 26 spotkaniach Serie A. W obecnym, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, ma na koncie trzy trafienia i cztery ostatnie podania w 10 meczach.

Tottenham ustępuje pod względem finansowym kilku innym klubom zainteresowanym pozyskaniem 21-latka, ale „Koguty” mają asa w rękawie. Jest nim osoba Mauricio Pochettino, z którym chce współpracować wielu młodych graczy.

Dodajmy, że przeprowadzając transfer za wymienioną wyżej kwotę, londyńczycy pobiliby swój rekord. Do tej pory najwięcej, około 40 milionów euro, zapłacili oni za Davinsona Sáncheza.  
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.