Dani Alves: Współpraca z nim jest lepsza od seksu

7 miesięcy temu
Dani Alves: Współpraca z nim jest lepsza od seksu
fot. Paris Saint-Germain

Sky Sports zapytało Daniego Alvesa o kilka spraw związanych z jego karierą.

Brazylijski prawy obrońca w zeszłym roku przeniósł się do Paris Saint-Germain. Do stolicy Francji trafił na zasadzie wolnego transferu po tym, jak wygasł jego kontrakt z Juventusem. W tym sezonie 35-latek jeszcze ani razu nie pojawił się na murawie, co jest efektem problemów zdrowotnych.

W rozmowie ze Sky Sports poruszone zostały tematy m.in. niedoszłych transferów Alvesa, współpracy z Pepem Guardiolą i Leo Messim.

- Przed tym, jak przeniosłem się do Katalonii, byłem bliski transferu do Chelsea. Ostatecznie do niego nie doszło, ale nie z mojej winy. Ta leżała po stronie klubu. Nie wiem, jakie informacje doszły do Mourinho. Od tamtej pory nasze relacje nie były już tak dobre, ale nie trafiłem do Chelsea wcale nie dlatego, że tego nie chciałem. Myślałem, że będziemy współpracować.

- Świetnie pamiętam swoje początki w Barcelonie. Guardiola zawsze doskonale przekazywał, czego chce i miał ogromne pragnienie, by stworzyć coś zupełnie innego jako trener „Dumy Katalonii”. On sprawił, że pod wieloma względami stałem się o wiele lepszym piłkarzem. Właśnie dlatego zawsze mówię, że jest najlepszym trenerem, z którym kiedykolwiek współpracowałem. Jest geniuszem w kluczowych momentach. Wie, jak sprawić, by zawodnicy doskonale wiedzieli, co mają robić.

- Moje relacje z Messim od samego początku były strasznie dziwne, ale w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Już w pierwszym meczu doskonale się odnajdywaliśmy. Obaj zawsze wiedzieliśmy, gdzie jest ten drugi. Wtedy pomyślałem sobie, że nie wiem, czy zaczniemy wygrywać, ale przynajmniej będziemy się dobrze bawić. Zawsze właśnie tak rozumiałem futbol - bawiąc się z przyjaciółmi na murawie, czułem się, jakbym grał przed moim domem w Brazylii - przyznał Alves.

Brazylijczyk przyznał, że współpraca z Guardiolą jest „lepsza od seksu”. Dlaczego defensor nie trafił ponownie pod jego skrzydła i nie związał się z Manchesterem City?


- Chciałem znowu z nim pracować, ale rodzinna decyzja była inna. Zawsze trzeba je podejmować ostrożnie i mieć na uwadze szczęście najbliższych. Wtedy można lepiej wykonywać swoją pracę - stwierdził.| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.