Szykowana oferta za Vidala. Zawodnik jest na „tak”

7 miesięcy temu
Szykowana oferta za Vidala. Zawodnik jest na „tak”
fot. FotoPyk

Arturo Vidal chce opuścić Barcelonę już w styczniu i może mieć ku temu okazję.

Zeszłego lata piłkarz miał trafić do Interu Mediolan, lecz ten w ostatniej chwili zrezygnował z przeprowadzenia transakcji, ponieważ wolał skupić się na walce o Lukę Modricia. Bayern nie wiązał jednak dalszej przyszłości z Chilijczykiem, dlatego z okazji skorzystała Barcelona, która wykupiła gracza. Trener Ernesto Valverde nie jest jednak w pełni przekonany co do nowych nabytków i choć Vidal gra często, spędza na boisku mało minut.

Pomocnikowi zależy na tym, by odgrywać znacznie ważniejszą rolę w zespole, ale obawia się, iż w Barcelonie nie będzie to możliwe. Najchętniej Vidal powróciłby do Włoch, gdzie czuł się bardzo dobrze w barwach Juventusu i bardzo prawdopodobne, że otrzyma stamtąd propozycje.

„Quatidiano Sportivo” informuje, że graczem coraz poważniej interesuje się AC Milan. Mediolańczycy już wcześniej sondowali szanse na sprowadzenie zawodnika, lecz z różnych przyczyn nie udało im się nawiązać konkretniejszych rozmów. Teraz ma się to zmienić, ponieważ w obliczu poważnej kontuzji Giacomo Bonaventury, która wykluczy go z gry na około pięć miesięcy, „Rossoneri” są zmuszeni wejść na rynek.

Tak jak wspomniano, Vidal chętnie wróci na Półwysep Apeniński, lecz wymaga od klubów przedstawienia konkretnego projektu. Ten Milanu podoba się Chilijczykowi, dlatego jest on otwarty na dalsze rozmowy, jednak na drodze wciąż może stanąć Finansowe Fair Play. „Diavolo” muszą być bardzo ostrożni na rynku, by nie przekroczyć pewnych limitów, dlatego teraz dyrektorzy skupiają się nad znalezieniem najbardziej optymalnego rozwiązania.

Milan najprawdopodobniej będzie musiał stoczyć walkę o Vidala z Juventusem, który również poszukuje wzmocnień w pomocy. Na ten moment to jednak ekipa z San Siro ma być na lepszej pozycji, ponieważ wyraża większą chęć na dopięcie transferu.ŹRÓDŁO
Quatidiano Sportivo
TAGI: Arturo Erasmo Vidal Pardo AC Milan FC Barcelona Włochy Hiszpania Chile
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0363 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.