Juventus zrezygnuje ze swojego priorytetowego transferu? Ma alternatywę!

7 miesięcy temu
Juventus zrezygnuje ze swojego priorytetowego transferu? Ma alternatywę!

Przedstawiciele Juventusu przygotowują opcję rezerwową w razie fiaska negocjacji związanych z pozyskaniem Matthijsa de Ligta.

Według informacji przekazanych przez „Tuttosport”, wysłannicy drużyny z Turynu byli obecnie na stadionie w trakcie sobotniego pojedynku Włochów z Portugalczykami (0:0) i uważnie przyglądali się grze Rúbena Diasa.

21-letni zawodnik zaczyna wzbudzać coraz większe zainteresowanie na rynku transferowym i może obecnie stanowić alternatywę dla „Starej Damy”, która już od pewnego czasu jest zdecydowana na podjęcie próby pozyskania Matthijsa de Ligta.

Młody Holender znajduje się jednak na celowniku jeszcze takich klubów jak Manchester City czy FC Barcelona i z tego też powodu właścicielom Juventusu będzie niezwykle trudno przekonać samego gracza oraz Ajax Amsterdam do zaakceptowania ich oferty.

Ewentualne pozyskanie Rúbena Diasa przez drużynę z Turynu nie pozwoli aktualnemu mistrzowi Włoch zaoszczędzić zbyt dużo pieniędzy, ponieważ młody obrońca tuż przed zamknięciem ostatniego letniego okienka transferowego podpisał nową umowę z Benficą, w której została zawarta klauzula wykupu opiewająca na 60 milionów euro.

Zespół z Lizbony zdecydował się wówczas w ekspresowym tempie przedłużyć kontrakt ze swoim wychowankiem z powodu działań podjętych przez Lyon, który mógł przed kilkoma miesiącami pozyskać Portugalczyka za około 40 milionów euro. Ostatecznie ekipa z Francji nie zdecydowała się wyłożyć aż takiej sumy na sprowadzenie defensora i wybrała zdecydowanie tańszą opcję w osobie Jasona Denayera z Manchesteru City.

21-letni zawodnik w trwającym sezonie rozegrał osiemnaście spotkań i zaliczył w nich jedną asystę.| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.