Beenhakker pomoże Lechowi?!

6 miesięcy temu
Beenhakker pomoże Lechowi?!
fot. FotoPyk

„Głos Wielkopolski” przedstawił ciekawe informacje dotyczące zatrudnienia nowego trenera przez Lecha Poznań.

Od paru tygodni z przejęciem „Kolejorza” łączony jest były selekcjoner reprezentacji Polski, Adam Nawałka. Kilka dni temu Radosław Nawrot z „Gazety Wyborczej” informował, że 61-latek doszedł do porozumienia z działaczami Lecha, ale rozpocznie on pracę dopiero 1 stycznia. Inne źródła prostowały jednak, że wciąż nic nie jest jeszcze ustalone. W międzyczasie rozmowy z poznaniakami potwierdził Miroslav Djukić, który w przeszłości prowadził m.in. Real Valladolid, Valencię i Partizana Belgrad.

Zwolennikiem zatrudnienia Serba ma być dyrektor sportowy Lecha, Tomasz Rząsa. To realna opcja, ale niewykluczone, że Djukić chciałby zarabiać nawet 200 tysięcy złotych miesięcznie (Nawałka oczekuje podobno 150).

Cały czas bardzo możliwe jest więc, że trenerem poznańskiej drużyny zostanie ten drugi. „Głos Wielkopolski” pisze o nowym pomyśle związanym z jego potencjalną pracą w Poznaniu. Nawałka zaproponował podobno, by konsultantem „Kolejorza” został inny były opiekun polskiej reprezentacji, Leo Beenhakker, którego był asystentem. Z Holendrem w przeszłości (w Feyenoordzie) współpracował również wspomniany Rząsa.

Beenhakker miałby doradzać m.in. w kwestii budowy drużyny, taktyki i części transferów, zjawiając się w samym Poznaniu co kilka miesięcy.

To nie wszystko. Zdaniem „Głosu Wielkopolskiego” Lech sonduje również możliwość nawiązania współpracy z jeszcze innym byłym selekcjonerem kadry, Jerzym Engelem.

Ekipa z Poznania zajmuje obecnie ósme miejsce w tabeli Ekstraklasy. Tymczasowo prowadzi ją Dariusz Żuraw.ŹRÓDŁO
Głos Wielkopolski
TAGI: Lech Poznań Polska Holandia Trenerzy Leo Beenhakker Adam Nawałka Jerzy Engel
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0379 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.