Podstawski zagra w reprezentacji Polski? Pomocnik komentuje

6 miesięcy temu
Podstawski zagra w reprezentacji Polski? Pomocnik komentuje
fot. FotoPyk

Tomás Podstawski jeszcze w tym roku podejmie decyzję o możliwości reprezentowania barw „Biało-Czerwonych”.

Defensywny pomocnik tuż przed zamknięciem letniego okienka transferowego przeniósł się z Vitórii do Pogoni Szczecin.

23-letni zawodnik w ekspresowym tempie zaaklimatyzował się w nowym otoczeniu i stał się jednym z liderów drużyny „Portowców”.

Bardzo dobra dyspozycja Podstawskiego zaczęła rodzić falę spekulacji na temat możliwości dołączenia przez niego do kadry „Biało-Czerwonych”, ponieważ wielokrotny młodzieżowy reprezentant Portugalii posiada polskie obywatelstwo.

Sam zainteresowany na razie unika jednoznacznie odpowiedzi na ten temat, ale zaznaczył w wywiadzie udzielonym „Super Expressowi”, że jeszcze w tym roku najprawdopodobniej podejmie decyzje dotyczącą kraju, dla którego będzie chciał występować przyszłości.

- Nie byłaby to łatwa decyzja dla mnie, tym bardziej, że nie będzie już od niej odwrotu. Jakość w reprezentacji Portugalii jest wysoka, ale Polska też jest silna. Zagrałem 85 meczów w reprezentacjach młodzieżowych Portugalii i łączy mnie z nią bardzo wiele. Miałem w nich okazję grać przeciwko takim piłkarzom jak Joshua Kimmich, Nicklas Süle czy Leon Goretzka, co dało mi bardzo dużo. Nie chciałbym tracić kontaktu z tamtą federacją w przypadku wyboru Polski, której też ciężko byłoby powiedzieć „nie”, jeśli dostałbym powołanie. W nadchodzące święta Bożego Narodzenia muszę porozmawiać z rodziną i przemyśleć wszystko, bo to trudny temat - powiedział piłkarz.

- Mając rodzinę tutaj i znając język, miałbym prawo wybrać reprezentację Polski, ale chciałbym, żeby kibice mnie akceptowali. Nie chcę żeby sądzono, że wybrałem Polskę, bo nie mogłem się dostać się do reprezentacji Portugalii - dodał pomocnik, który w trwającym sezonie strzelił jedną bramkę w dziesięciu rozegranych meczach dla Pogoni Szczecin.| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.