OFICJALNIE: Lens wygrało bój o nastolatka. Polak zagra we Francji!

4 tygodnie temu
OFICJALNIE: Lens wygrało bój o nastolatka. Polak zagra we Francji!
fot. RC Lens

Kacper Sadłocha dołączył do RC Lens.

Wychowanek Pogoni Staszów to jeden z największych talentów swojego pokolenia. Już w wieku 15 zadebiutował w pierwszym zespole Stali Mielec. Doszło do tego 27 maja 2018 w starciu ze Stomilem Olsztyn.

W obecnym sezonie wystąpił on w pięciu meczach swojej drużyny klubowej i raz wpisał się na listę strzelców. Od dłuższego czasu Sadłocha znajdował się na celowniku wielu europejskich klubów, w tym m.in. Milanu. Ostatecznie wybór padł na drugoligowca z Lens.

– W Lens syn będzie miał znakomite warunki do treningów, mam nadzieję, że w rundzie wiosennej zadebiutuje już w pierwszym zespole. Wierzę, że z Lens będzie już droga otwarta na piłkarskie salony – w takich słowach wybór 16-latka uzasadnił na łamach Echodnia.eu Ernest Sadłocha, jego ojciec.

– Musi szybko opanować język francuski, bo to podstawa, żeby funkcjonować w zagranicznym klubie. Na razie będzie się porozumiewał po angielsku – dodał.

Początkowo środkowy napastnik, który może również operować na lewym skrzydle, ma występować w zespole do lat 19. Z Lens podpisał on dwuletni kontrakt, a według nieoficjalnych doniesień Francuzi zapłacili za niego 320 tysięcy euro, z czego 10% tej kwoty trafi do Pogoni Staszów.

Zawodnikowi nad Sekwaną będzie towarzyszył jego ojciec: – Przenoszę się z synem do Francji, będę miał tam pracę i mieszkanie, a po zakończeniu roku szkolnego dołączą do nas żona z córką. Cieszę się, że tak to się wszystko potoczyło, bo dla syna to ogromna szansa – oznajmił.

Sadłocha to ośmiokrotny reprezentant Polski do lat 16. W narodowych barwach snajper zanotował już premierowe trafienie.

Lens obecnie zajmuje piąte miejsce w tabeli Ligue 2.ŹRÓDŁO
RC Lens | Echodnia.eu
TAGI: Oficjalnie Kacper Sadłocha FKS Stal Mielec RC Lens Polska Francja
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.