Juventus przygotowuje duży transfer pomocnika

miesiąc temu
Juventus przygotowuje duży transfer pomocnika

Juventus mocno zabiega o angaż Tanguya Ndombélé, który już teraz wyceniany jest na ponad 60 milionów euro.

„Stara Dama” przyzwyczaiła do sprowadzania piłkarzy bez potrzeby płacenia za nich dużych pieniędzy. Przypadki Aarona Ramseya czy Samiego Khediry tylko potwierdzają tę regułę. 

Od czasu do czasu Włosi gromadzą większe środki finansowe i wówczas jesteśmy świadkami dużych transferów, jak chociażby ubiegłoroczna przeprowadzka Cristiano Ronaldo. Według doniesień „Tuttosport”, Juventus na najbliższe okno transferowe także przygotowuje coś specjalnego. 

Fabio Paratici, dyrektor sportowy turyńczyków, stara się o angaż Tanguya Ndombélé. Zawodnik Olympique’u Lyon w pierwszej części sezonu znajdował się w znakomitej dyspozycji, czym przykuł uwagę m.in. Manchesteru City. I choć obecnie nieco obniżył loty, nie zniechęciło to „Bianconerich”, którzy próbują wdrapać się na szczyt peletonu dążącego do zakontraktowania środkowego pomocnika. 

Wspomniane źródło przekonuje, że operacją kieruje sam Paratici, który w tym sezonie już kilkukrotnie gościł na meczach „Les Gones”. Ponadto Włosi skontaktowali się z otoczeniem gracza i mieli usłyszeć, że 22-latek z chęcią przeniesie się na Allianz Stadium, gdzie mógłby liczyć na znacznie wyższe wynagrodzenie. 

Największym problemem pozostaje jednak przekonanie do transferu Jeana-Michela Aulasa, a więc charyzmatycznego prezesa Lyonu, który za swojego zawodnika ma żądać około 80 milionów euro. 

W bieżącej kampanii czterokrotny reprezentant Francji wystąpił w 38 meczach, zdobył dwa gole i zanotował sześć asyst. Jego umowa z obecnym pracodawcą wygasa w połowie 2023 roku. | AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.