West Ham United finalizuje transfer pomocnika. 27 milionów euro!

miesiąc temu
West Ham United finalizuje transfer pomocnika. 27 milionów euro!

Pablo Fornals dołączy do West Hamu - informuje „Marca”.

Villarreal po kiepskim sezonie musi szukać alternatywnych źródeł dochodów. Pierwotny plan zakładał bowiem, że „Żółta Łódź Podwodna” awansuje do europejskich pucharów, lecz rzeczywistość okazała się zgoła odmienna. Klub zajął dopiero 14. miejsce w tabeli LaLiga i władze szukają okazji do podreperowania budżetu. Pomóc w tym ma sprzedaż Pablo Fornalsa, o którego od dłuższego czasu zabiegały dwa kluby. Są to Napoli i West Ham United.

Obie te ekipy już zimą próbowały ściągnąć 23-latka, lecz wówczas Villarreal nie chciał nawet słyszeć o jego sprzedaży, mając na uwadze walkę o utrzymanie w hiszpańskiej ekstraklasie. Teraz sytuacja uległa zmianie i jak poinformowała „Marca”, wykorzystały ją „Młoty”, które lada dzień mają sfinalizować transfer ofensywnego pomocnika. 

Anglicy za dwukrotnego reprezentanta „La Furia Roja” zapłacą 27 milionów euro, zatem obie strony wypracowały porozumienie, pomijając klauzulę wykupu o wartości 30 milionów euro.

W sezonie 2018/2019 Fornals wystąpił w 50 meczach, a swoją obecność na boisku zaznaczył pięcioma trafieniami i sześcioma kluczowymi podaniami. 

Dla drużyny Manuela Pellegriniego, który pracował w Villarrealu przez cztery sezony, będzie to już trzecie wzmocnienie przed kolejnym sezonem. Wcześniej potwierdzono bowiem angaże Roberto oraz Davida Martina. Należy także pamiętać, że „Młoty” negocjują z Celtą Vigo w sprawie pozyskania Stanislava Lobotki oraz Maxiego Gómeza. ŹRÓDŁO
Marca
TAGI: Pablo Fornals Malla Villarreal CF West Ham United FC Hiszpania Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.