Przerwa zimowa w Premier League. Piłkarze dostali 14 dni odpoczynku!

miesiąc temu
Przerwa zimowa w Premier League. Piłkarze dostali 14 dni odpoczynku!
fot. Premier League

Władze Premier League przy okazji ogłoszenia terminarza na nadchodzące rozgrywki uściślili dokładniejsze szczegóły związane z wprowadzeniem przerwy zimowej w rozgrywkach.

Przedstawiciele angielskiego futbolu bardzo długo unikali wprowadzenia przerwy zimowej w trakcie sezonu. W końcu ulegli jednak naciskom środowiska i przed kilkunastoma miesiącami poinformowali o dokonaniu istotnych zmian w planie rozgrywek, aby zapewnić piłkarzom kilkanaście dni odpoczynku w połowie kampanii.

Władze zaznaczyły wówczas jednocześnie, że wprowadzone korekty nie zaburzą w żaden sposób świąteczno-noworocznego maratonu, który jest jednym ze znaków rozpoznawczych Premier League. Z tego tez powodu dwutygodniowa przerwa została wprowadzona na początku lutego.

Zgodnie z przyjętym już terminarzem poszczególne zespoły otrzymały możliwość odpoczynku przy okazji rozgrywania 26. kolejki, która została podzielona na dwa weekendy. Pierwsza pula spotkań tej serii gier odbędzie się 8 lutego 2020 roku, a druga tydzień później, czyli 15 lutego.

Władze Premier League uznały jednocześnie, że kluby występujące w najwyższej klasie rozgrywkowej nie będą mogły w tym czasie rozgrywać żadnych dodatkowych spotkań w innych rejonach świata, aby uzyskać dodatkowe przychody, ale umożliwiła im naturalnie wyjazd na krótkie zgrupowania do cieplejszych krajów.

Ta dość kosmetyczna zmiana nie byłaby możliwa, gdyby drobnej korekcie nie uległa również forma rozgrywania FA Cup. W wymienionych wyżej terminie zazwyczaj była rozgrywana piąta runda krajowego pucharu. Teraz zostanie ona jednak przeniesiona z weekendu na środek tygodnia i co najważniejsze w przypadku wyniku remisowego spotkania nie zostaną powtórzone. Zespoły od razu rozegrają dogrywki i następnie ewentualnie konkurs rzutów karnych, który rozstrzygnie o awansie jednej z drużyn do kolejnej fazy rozgrywek.

Przedstawiciele The FA mają nadzieję, że wprowadzone zmiany przysłużą się przede wszystkim klubom występującym w europejskich pucharach oraz reprezentantom kraju, którzy liczą na odniesienie dużego sukcesu na Euro 2020.

Warto również dodać, że wprowadzone zmiany nie będą na razie dotyczyły zmagań w pozostałych klasach rozgrywkowych w Anglii, ponieważ jest w nich więcej spotkań do rozegrania i władze piłkarskie na Wyspach Brytyjskich muszą się jeszcze poważnie zastanowić nad rozstrzygnięciem tej kwestii.

Wstępny plan 26. kolejki  - 8/15 lutego 2020:

Arsenal - Newcastle United
Aston Villa - Tottenham
Brighton - Watford
Chelsea - Manchester United
Everton - Crystal Palace
Manchester City - West Ham
Norwich City - Liverpool
Sheffield United - AFC Bournemouth
Southampton - Burnley
Wolverhampton - Leicester City| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.