Buffon wyjawia powody odejścia z PSG

4 tygodnie temu
Buffon wyjawia powody odejścia z PSG

Już 30 czerwca wygaśnie umowa Gianluigiego Buffona z Paris Saint-Germain. Co prawda Francuzi zaproponowali Włochowi dalszą współpracę, lecz doświadczony bramkarz nie skorzystał z tej propozycji.

W ubiegłym sezonie Thomas Tuchel rozdzielał minuty pomiędzy dwójkę bramkarzy. Biorąc to pod uwagę, były golkiper Juventusu otrzymał szanse gry w 25 meczach. Ponadto zachował dziewięć czystych kont. Niemiecki trener pod koniec kampanii ligowej wyraźnie zaznaczył, że po letniej przerwie wytypuje jednego bramkarza, który będzie miał zagwarantowane miejsce w podstawowym składzie. Jak się okazuje, 41-latek już znacznie wcześniej został poinformowany, że będzie musiał pogodzić się z rolą rezerwowego.

– W styczniu władze kluby przekazały mi, że w przyszłym sezonie mogą mi zaoferować jedynie rolę drugiego bramkarza. Tym samym miałem wiele czasu na przemyślenia i doszedłem do wniosku, że to nie dla mnie. Dlatego postanowiłem zrezygnować z tak wielkich pieniędzy i ostatecznie odrzucić ofertę pozostania na kolejny sezon. Chcę podkreślić, że ta propozycja była absolutnie zrozumiała i niezwykle atrakcyjna. Jednak w wieku 41 lat nadal chcę odczuwać emocje. Potrzebuję odpowiedniej dawki adrenaliny – zaznaczył.

– Obecnie znajduje się w takiej samej sytuacji, jak przed rokiem. Jestem zrelaksowany i otwarty na każdą ewentualność. Mogę zakończyć karierę za rok, ale równie dobrze mogą dokonać tego za 15 dni – dodał.

– Otrzymałem dobre oferty, ale jeśli po akceptacji którejś z nich mam nie grać, mogę ostatecznie dać sobie rok na zdobycie kwalifikacji. Chcę bowiem ukończyć kurs coachingu, dyrektora sportowego, menedżera. Dodatkowo chciałbym poprawić swoją znajomość języka angielskiego. W skrócie: chcę przygotować się w taki sposób, abym mógł się otworzyć na nowe opcje – zakończył.

W ostatnim czasie media łączyły 41-latka z takimi klubami jak Barcelona, Manchester United, Porto czy Parma.  ŹRÓDŁO
Corriere dello Sport
TAGI: Gianluigi Buffon Paris Saint-Germain FC Francja Włochy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.