OFICJALNIE: Iuri Medeiros opuszcza Legię Warszawa

4 tygodnie temu
OFICJALNIE: Iuri Medeiros opuszcza Legię Warszawa
fot. FotoPyk

Iuri Medeiros nie będzie w nadchodzącym sezonie reprezentował już barw Legii Warszawa.

Przedstawiciele „Wojskowych” pozyskali byłego młodzieżowego reprezentanta Portugalii w trakcie zimowego okienka transferowego na zasadzie półrocznego wypożyczenia ze Sportingu. W umowie zawartej pomiędzy oboma klubami znalazł się zapis umożliwiający definitywne wykupienie 24-letniego skrzydłowego za rekordową sumę wynoszącą sześć milionów euro.

Legia nie była od początku nastawiona do wyłożenia wspomnianej sumy na zakontraktowanie Iuriego Medeirosa, ale w przypadku zdobycia mistrzostwa kraju była gotowa rozpocząć negocjacje z zespołem z Lizbony w kwestii ponownego wypożyczenia zawodnika lub sprowadzenia go za niższą kwotę.

Drużyna z Warszawy nie zdołała jednak obronić tytułu i postanowiła definitywnie zrezygnować ze starań zmierzających do zatrzymania 24-latka, mimo że portugalskie media przekonywały, że Sporting jest skłonny podjąć rozmowy z „Wojskowymi”.

Iuri Medeiros zdążył rozegrać piętnaście spotkań w barwach Legii i strzelił w nich trzy bramki oraz zanotował jedną asystę.

Skrzydłowy jest już dziewiątym zawodnikiem, który nie będzie w nowym sezonie występował w szeregach stołecznego klubu. Przed nim z zespołem pożegnali się Sebastian Szymański (sprzedany do Dynama Moskwa), Jakub Ojrzyński (sprzedany do Liverpoolu), Adam Hloušek (podpisał umowę z Viktorią Pilzno), Arkadiusz Malarz, Miroslav Radović, Michał Kucharczyk, Kasper Hämäläinen i Cristian Pasquato (nie przedłużono z nimi umów).ŹRÓDŁO
Legia Warszawa
TAGI: Oficjalnie Iuri José Picanço Medeiros Legia Warszawa Sporting Lizbona Polska Portugalia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.