Chelsea tłumaczy: Dlatego Sarri odszedł do Juventusu

4 tygodnie temu
Chelsea tłumaczy: Dlatego Sarri odszedł do Juventusu
fot. Chelsea FC

Chelsea FC postanowiła wyjaśnić kibicom, dlaczego wyrażono zgodę na odejście Sarriego.

„The Blues” nie przechodzą przez najlepszy okres. Choć poprzedni sezon był dla nich stosunkowo udany i do tego zwieńczony triumfem w Lidze Europy, klub musi się uporać z zakazem transferowym oraz odejściem swojej największej gwiazdy - Edena Hazarda. Teraz doszło także to, czego spodziewano się od kilku tygodni - drużynę opuścił także menedżer Maurizio Sarri.

Brytyjskie media od początku informowały, że w takich okolicznościach odejście Włocha może być problematyczne, bowiem wielu trenerów z czołówki nie chce podejmować się pracy w Chelsea, wiedząc, iż nie mogliby ułożyć zespołu po swojemu. Właśnie dlatego głos w sprawie postanowiła zabrać Marina Granowskaja.

- W rozmowach, które przeprowadziliśmy po finale Ligi Europy Maurizio dał nam jasno do zrozumienia, że bardzo chciałby wrócić do swojej ojczyzny, tłumaczył, że to dla niego bardzo ważne - tłumaczy dyrektorka Chelsea w rozmowie z klubowymi mediami.

- Mówił przy tym, że istotne jest dla niego bycie bliżej rodziny i ze względu na swoich rodziców chciałby być bliżej nich.

Sarri przeniósł się do Juventusu, gdzie będzie miał za zadanie wprowadzenie swojego charakterystycznego i ładnego dla oka stylu gry, jednocześnie podtrzymują passę mistrzostw Włoch oraz pomoc klubowi w walce o upragnioną Ligę Mistrzów. Granowskaja dodaje, iż Chelsea jest wdzięczna za krótką współpracę i życzy 60-latkowi powodzenia w nowej roli, co pokazuje, że strony rozstały się pokojowo.

- Maurizio opuszcza Chelsea z naszymi podziękowaniami za wszystko co zrobił i za pomoc, którą nam okazał w ciągu tego sezonu, za zwycięstwo Ligi Europy, poprowadzenie nas do kolejnego finału Pucharu Ligi oraz trzeciego miejsca w Premier League. Gratulujemy mu zyskania angażu w tak istotnej roli w Serie A i życzymy wszystkiego dobrego w przyszłości.ŹRÓDŁO
Chelsea FC
TAGI: Maurizio Sarri Marina Granowskaja Chelsea FC Juventus FC Trenerzy Anglia Włochy Rosja
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.