Juventus nie zostaje w tyle. Ważne spotkanie w sprawie Pogby i de Ligta

4 tygodnie temu
Juventus nie zostaje w tyle. Ważne spotkanie w sprawie Pogby i de Ligta

Brytyjskie i włoskie media przekazują najnowsze wieści w kwestii przyszłości Paula Pogby oraz Matthijsa de Ligta.

Obaj zawodnicy są tego lata szczególnie rozchwytywani i wciąż nie do końca wiadomo, gdzie trafią. W przypadku Holendra długo faworytem była FC Barcelona, lecz teraz wygląda na to, że Katalończycy niemalże wypadli z wyścigu, a największe szanse na transfer ma Paris Saint-Germain. Juventus nie daje jednak za wygraną i także stara się o utalentowanego stopera.

„Tuttosport” informuje, że ostatnio doszło do istotnego spotkania w całej sprawie, na którym zjawili się Mino Raiola (agent Pogby i de Ligta) oraz przedstawiciele Juventusu - dyrektor sportowy Fabio Paratici oraz wiceprezydent i były klient Raioli z czasów kariery piłkarskiej, Pavel Nedvěd. Rozmowy toczyły się na temat obu piłkarzy.

W sprawie de Ligta „Bianconeri” chcą dokonać ostatecznego uderzenia. Na ten moment PSG wyrównało wcześniejsze porozumienie Barcelony z Ajaksem i także jest gotowe wydać na sfinalizowanie transakcji 75 milionów euro. Samemu zawodnikowi paryżanie zaoferowali pięcioletni kontrakt z zarobkami na poziomie 12 milionów euro rocznie. „Juve” jest gotowe na zaproponowanie podobnych warunków, ale oferta kontraktu jest o dwa miliony niższa. Kluczowa w tym temacie może być gwarancja regularnych występów 19-latka.

Jeśli zaś chodzi o Pogbę, w walce pozostają trzy kluby - Juventus, Real Madryt i... Manchester United. „Królewscy” chcą sfinalizować transakcję jak najszybciej, ale mistrzowie Włoch znacząco to utrudniają, ponieważ również mają argumenty na przekonanie swojego byłego gracza do powrotu. Sam Pogba zapowiedział, że może poszukać nowych wyzwań.

Taka deklaracja zdaje się jednak nie zrażać „Czerwonych Diabłów”. Klub chce zatrzymać Francuza i według „Daily Mail” jest gotowy zaoferować mu nową umowę z zarobkami na poziomie 500 tysięcy funtów na sezon. Wątpliwości budzi też kwota transferowa - według „Calcio Mercato” Juventus chce zaoferować około 100 milionów euro, czyli mniej więcej tyle, ile otrzymał za Pogbę trzy lata temu. Real także chętnie dobiłby targu przy tej sumie, ale Manchester United upiera się przy żądaniu 145 milionów.

Obie operacje będą dość skomplikowane i kosztowne, ale działacze Juventusu wierzą, że dobre relacje z Raiolą pomogą w walce o rozchwytywane gwiazdy.| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.