Juventus finalizuje transfer de Ligta. Szczegóły!

3 tygodnie temu
Juventus finalizuje transfer de Ligta. Szczegóły!
fot. FotoPyk

Coraz więcej wskazuje na to, że Matthijs de Ligt trafi właśnie do Juventusu.

W zeszłym tygodniu „Bianconeri” dość niespodziewanie wyszli na prowadzenie w wyścigu po utalentowanego Holendra, pomimo wcześniejszych przepychanek między Barceloną a Paris Saint-Germain. Turyńczycy pozostawali w cieniu, by zaatakować na finiszu i aktualnie negocjacje są już finalizowane. Strony uzgodniły już niemalże wszystkie najważniejsze warunki.

Także w ten weekend wiceprezydent Juventusu, Pavel Nedved, spotkał się ze swoim byłym agentem, a obecnie reprezentantem de Ligta, Mino Raiolą. Panowie rozmawiali o ostatnim kluczowym zapisie w umowie - superagent chciałby, by w kontrakcie znalazła się klauzula odejścia, co niezbyt uśmiecha się „Starej Damie”. Juventus znany jest z tego, iż nie umieszcza takiego zapisu w umowach swoich graczy, dlatego teraz stara się przekonać obóz piłkarza do rezygnacji z tego pomysłu.

Ten mały konflikt interesów nie powinien jednak zakłócić całej operacji. „Sky Sport Italia” informuje, że wszystko jest już w zasadzie dogadane. Ajax ma otrzymać kwotę między 65-75 milionów euro, co jest zgodne ze wcześniejszymi informacjami o żądaniu 70 milionów euro. Amsterdamczycy przekazali swojemu kapitanowi, że jeśli kilka klubów wyłoży taką kwotę, ostateczna decyzja będzie zależała od zawodnika.

Nie potwierdzają się z kolei wcześniejsze wieści na temat pensji gracza. Kilka dni temu dziennikarze „de Telegraaf” ogłosili, że piłkarz będzie inkasować nawet 15-20 milionów euro, ale Włosi studzą nastroje. Defensor przystał na propozycję zarobków w wysokości 12 milionów euro za sezon plus ewentualne bonusy.

Juventus zamierza jak najszybciej sfinalizować operację, by uniknąć przeszkód w postaci kolejnej oferty PSG. Na razie nie wiadomo jak tak duży wydatek wpłynie na plany pozyskania Paula Pogby, ale mistrzowie Italii zabezpieczyli środek pola pozyskaniem Aarona Ramseya i Adriena Rabiota, który także niedługo powinien dołączyć do zespołu, dlatego podchodzą do tematu już bardziej spokojnie, wiedząc, że pomocnik Manchesteru United sam jest zainteresowany powrotem na Allianz Stadium.| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.