Fabiański blisko Swansea. Arsenal znalazł następcę

5 lat temu
Marshall | fot. Cardiff

Łukasz Fabiański jest bliski podpisania kontraktu ze Swansea City, natomiast Arsenal, szukający jego następcy, zamierza złożyć ofertę za Davida Marshalla.

Polak zdecydował się na zmianę otoczenia po siedmiu latach spędzonych w stolicy Anglii, odrzucając propozycję przedłużenia umowy. Od pierwszego lipca będzie więc wolnym zawodnikiem, choć niewykluczone, że nowy pracodawca 29-latka znany będzie już wcześniej.

Wszystko za sprawą rozmów, które Fabiański prowadzi ze Swansea. Te wraz z zakończeniem sezonu weszły ponoć w zaawansowane stadium i niewykluczone, że obie strony osiągną wkrótce porozumienie. 

Odejście Polaka nie cieszy trenera Arsenalu, który chce mieć w kadrze dwóch konkurujących ze sobą bramkarzy. Właśnie dlatego zamierza ściągnąć na Emirates golkipera Cardiff City - Davida Marshalla, który miałby nawiązać rywalizację z Wojciechem Szczęsnym.

Szkot, mimo spadku drużyny, zebrał pozytywne recenzje za rok spędzony na boiskach Premier League, zostając nawet uznanym za piłkarza roku w Cardiff.  Nic więcej dziwnego, że zwrócił na siebie uwagę lepszych zespołów. 

Największe zainteresowanie Marshallem przejawiał dotychczas Tottenham, który poszukiwał wartościowego zmiennika dla Hugo Llorisa. Teraz 29-letni wychowanek Celtiku stał się priorytetem dla "Kanonierów". Ci muszą się jednak liczyć z niemałym wydatkiem.

Szkot w lutym przedłużył swój kontrakt z Cardiff, przez co niełatwo będzie nakłonić klub do zgody na transfer, tym bardziej, że w Walii już myślą o powrocie do elity. W tym celu Arsenal powinien przygotować ofertę w wysokości około 15 milionów funtów.ŹRÓDŁO
The Telegraph
TAGI: Łukasz Fabiański Polska Arsenal FC David Marshall Anglia Cardiff City FC Swansea City Szkocja
Zobacz również
OFICJALNIE: Nowy klub Tytonia!
8 godzin temu  
0
Składy na Arsenal - Karabach
8 godzin temu  
0
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.