Sarki: Przejdę do Galatasaray!

5 lat temu
Sarki od stycznia zagra w potentacie ligi tureckiej? | Fot. Wisła Kraków

Emmanuel Sarki twierdzi, że zimą może opuścić Wisłę Kraków i przenieść się do ligi tureckiej, a konkretniej do Galatasaray SK.

Nigeryjczyk już kilkukrotnie był bliski opuszczenia Wisły, jednak albo swoją postawą udowadniał, że nadal jest potrzebny "Białej Gwieździe" albo Wisła nie dogadywała się z potencjalnym nabywcą co do szczegółów transferowych.

Najbliżej wyjazdu z Polski Sarki był pod koniec ubiegłego sezonu, kiedy poważne zainteresowanie Nigeryjczykiem wykazywał klub niemieckiej 2.Bundesligi FC Ingolstadt 04. Kiedy wydawało się, że transfer skrzydłowego jest przesądzony, okazało się, że Niemcy nie wykazali wystarczającej determinacji by zatrudnić 26-letniego pomocnika.

Niespełna miesiąc po pierwszych informacjach odnośnie możliwego transferu Sarkiego do Niemiec, Nigeryjczyk podpisał z Wisłą Kraków trzyletnią umowę.

Jak mówi Sarki, w styczniu jego nowym klubem ma zostać jeden z najbardziej zasłużonych i znanych na świecie tureckich klubów - Galatasaray.

- Z mojego transferu do Niemiec nic nie wyszło, ale obecnie rozmawiam na temat przenosin do Galatasaray. Mam nadzieję, że transfer będzie można sfinalizować już w styczniu - zapowiada Sarki. 

W trwającym sezonie T-Mobile Ekstaklasy Emmanuel Sarki większość spotkań ligowych rozpoczynał na ławce rezerwowych. Poza spotkaniem z bydgoskim Zawiszą, kiedy to  walnie przyczynił się do wygranej Wisły, prawoskrzydłowy "Białej Gwiazdy" obecnego sezonu nie może zaliczyć do udanych. 

Zawodnik ma "talent" do barwnych historii - niedawno niepowodzeniem zakończyła się jego krótka przygoda z reprezentacją Haiti: http://www.transfery.info/70296,sarki-w-haiti-niespodziewane-zakonczenieŹRÓDŁO
Haberler,com
TAGI: Galatasaray SK Emmanuel Sarki Wisła Kraków Polska Turcja Nigeria
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.