Mistrz świata powalczy o Oscara

4 lata temu
Mistrz świata powalczy o Oscara
fot. Flickr

Jutro nad ranem będziemy świadkami sytuacji bez precedensu. Frank Leboeuf, mistrz świata z reprezentacją Francji z 1998 roku, ma szansę na stałe zapisać się w historii światowego kina (i piłki).

Francuz piłkarzem był nieprzeciętnym – świadczą o tym tytuły, które zdobył w czasie swojej zawodowej kariery. Mistrz świata, mistrz Europy, zdobywca Pucharu Anglii i Pucharu Ligi Angielskiej… Jeśli wszystko pójdzie po jego myśli do listy swoich osiągnięć będzie mógł dopisać… Oscara.

I nie chodzi tutaj o piłkarskie Oscary przyznawane przez Canal+, ani o inne wyróżnienie o nazwie zapożyczonej zza oceanu. Leboeuf ma szansę na zdobycie najbardziej prestiżowej nagrody filmowej na świecie. Oczywiście, sam nie jest nominowany w żadnej z kategorii. O miano najlepszego filmu powalczy natomiast „Teoria wszystkiego”, wyreżyserowana przez Jamesa Marsha historia życia jednego z największych umysłów naszych czasów – Stephena Hawkinga.

Były zawodnik Strasbourga, Chelsea i Marsylii wcielił się w rolę lekarza, który jest obecny w jednej z najbardziej smutnych scen całego filmu. Francuz pojawił się na ekranie w momencie przekazania Hawkingowi wiadomości o tym, że ten już nigdy nie będzie w stanie mówić.

Leboeuf zakończył swoją karierę piłkarską w 2005 roku po przygodzie z katarskimi klubami. Później rozpoczął karierę aktorską. Szlify zbierał w USA, a za swój pierwszy występ na ekranie otrzymał sto dolarów. Banknot jako pamiątkę zatrzymał do dziś. Na swoim koncie nie ma znaczących osiągnięć filmowych, w 2001 roku zaliczył występ w filmie „Sztuka wyboru”. Obecnie możemy go oglądać na deskach francuskich teatrów. 

- Kiedy zakończyłem karierę, poleciałem do Los Angeles. Tam brałem lekcje aktorstwa - cztery godziny dziennie przez dwa lata. Wróciłem tym samym do swojej pierwszej pasji, gdyż w wieku czterech lat chciałem zostać aktorem - powiedział w "BBC".

- Dla mnie to tylko początek następnej kariery. Nie chcę zatrzymać się i powiedzieć "zrobiłem to". Zostałem nominowany, ale zagrałem tylko trzy minuty. Kiedyś chcę dostać rolę, w której pokażę swoje możliwości, tak jak Eddie Redmayne [zagrał Hawkinga w "Teorii wszystkiego".ŹRÓDŁO
BBC | Transfery.info
TAGI: Frank Leboeuf Francja Chelsea FC
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.