Najlepsza i najgorsza jedenastka EURO. Jest dwóch Polaków!

3 lata temu Najlepsza i najgorsza jedenastka EURO. Jest dwóch Polaków!
fot. UEFA

"The Guardian" opublikował najlepszą i najgorszą jedenastkę EURO 2016.

EURO 2016 zostało oficjalnie zakończone, więc nadszedł czas na podsumowania. Dziennik "The Guardian" postanowił zestawić najlepszą i najgorszą drużynę całego turnieju. Ważna dla nas jest obecność dwóch Polaków wśród zawodników, którzy zaprezentowali się najbardziej pozytywnie. Są nimi Łukasz Fabiański i Grzegorz Krychowiak.

Bramkarz Swansea otrzymał za cały turniej notę 7,25, czyli taką samą jak Gianluigi Buffon i golkiper Irlandii Północnej, Michael McGovern. O obecności Polaka zaważyła liczba udanych interwencji - Fabiański 20 razy skutecznie powstrzymywał ataki rywali, a jego konkurenci do jedenastki turnieju odpowiednio 10 i 17.

Krychowiak z notą 7,2 wyprzedził z kolei takich zawodników jak Eden Hazard czy Mesut Özil z taką samą notą oraz odrobinę słabszych Renato Sanchesa, Toniego Kroosa i Paula Pogbę. "The Guardian" chwali Polaka za wkład w grę "Biało-Czerwonych", walory defensywne i spokój, który zachował aż do końca turnieju.

Oprócz Polaków, w jedenastce możemy znaleźć takich zawodników jak Chiellini, Griezmann, Payet czy Ramsey. Znalazło się także miejsce dla reprezentanta największej sensacji turnieju, Islandii, a mianowicie dla Ragnara Sigurðssona.

W najgorszej drużynie turnieju nie znalazło się na szczęście miejsce dla żadnego z Polaków. Oto najgorsza jedenastka turnieju:

Hart - Dragović, Clark, Cana, Szczennikow - Whelan, Fellaini, Mamaev - Seferović, Necid, SterlingŹRÓDŁO
The Guardian
TAGI: Mistrzostwa Europy EURO 2016 Łukasz Fabiański Grzegorz Krychowiak Swansea City Paris Saint-Germain FC Polska Anglia Francja
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.