Oficjalnie: Zarobki w Major League Soccer. Niekwestionowany lider!

rok temu Oficjalnie: Zarobki w Major League Soccer. Niekwestionowany lider!
fot. MLS

Związek piłkarzy Major League Soccer opublikował coroczne zestawienie płac wszystkich zawodników uczestniczących w rozgrywkach.

Po raz pierwszy w historii łączny wydatek na pensje przekroczył 200 milionów dolarów, co jest jednak efektem dołączenia do ligi dwóch nowych klubów: Minnesoty United i Atlanty United. Średnia pensja z kolei wzrosła do 326 tysięcy dolarów.

Trzeba jednak od razu dodać, że w zestawieniu nie znalazły się wszystkie zarobki, szczególnie gwiazd ligi, bowiem te otrzymują także pieniądze w ramach nieuwzględnionych tutaj praw wizerunkowych.

W tej chwili w amerykańsko-kanadyjskiej lidze nie mamy swojego polskiego przedstawiciela. Niedawno jednak trafił do niej z Legii Warszawa reprezentant Węgier Nemanja Nikolić. Napastnik Chicago Fire z regularnej pensji inkasuje 1,7 miliona dolarów rocznie, natomiast licząc bonusy (choćby podzieloną na lata premię za podpis) – 1,9 miliona dolarów. W jego klubie więcej zarabia tylko niekwestionowana gwiazda, Bastian Schweinsteiger, pobierający za rok gry 5,4 miliona dolarów.

Zarobki mistrza świata z reprezentacją Niemiec imponują także na tle reszty piłkarzy. Giovani Dos Santos, gwiazdor Los Angeles Galaxy, minimalnie więcej pobiera dopiero łącznie z bonusem (3,75 miliona dolarów zwykłej pensji, łącznie 5,5 miliona dolarów).

Więcej w New York City zarabiają jednak Andrea Pirlo (5,6 miliona dolarów zwykłej pensji, łącznie 5,92 miliona dolarów) i David Villa (5,61 miliona dolarów).

W Toronto Sebastian Giovinco może liczyć na 5,6, a łącznie nawet na 7,12 miliona dolarów. Prawie na jego poziomie zarabiają dwaj koledzy z kanadyjskiej drużyny, jednocześnie najlepiej zarabiający lokalni zawodnicy: Michael Bradley (6 milionów dolarów, łącznie 6,5 miliona dolarów) i Jozy Altidore (4,88 miliona dolarów). Dla porównania – inny amerykański gwiazdor, Clint Dempsey, w Seattle inkasuje 3,2 miliona dolarów (łącznie 3,89 miliona dolarów). Najbogatszym bramkarzem jest oczywiście Tim Howard, który niedawno powrócił z Premier League do Colorado Rapids (2 miliony dolarów, łącznie 2,48 miliona dolarów).

Niekwestionowanym rekordzistą pozostaje jednak Kaka (Orlando City). Sama podstawowa pensja to już 6,66 miliona dolarów, gdy doliczymy bonusy mowa o 7,17 miliona dolarów.

Minimalna pensja w MLS wynosi 53 tysiące dolarów, tyle zarabia 50 zawodników. Z kolei 28 piłkarzy może liczyć na pensję przekraczającą milion dolarów.  Nie wszyscy w MLS zarabiają „kokosy”, nawet ci ze znanym nazwiskiem. Ashley Cole, były reprezentant Anglii, pobiera już łącznie 377 tysięcy dolarów.

PEŁNA LISTA:ŹRÓDŁO
MLS
TAGI: Oficjalnie Major League Soccer Stany Zjednoczone Kanada Nemanja Nikolić Zarobki
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.