Oficjalnie: Nowy trener i zawodnik Deportivo Alavés

rok temu Oficjalnie: Nowy trener i zawodnik Deportivo Alavés

Deportivo Alavés ogłosiło, że trenerem drużyny w przyszłym sezonie będzie Luis Zubeldía. Poinformowano również o pozyskaniu Yiming Yana.

Przed kilkoma tygodniami z posady szkoleniowca w Vitorii zrezygnował Mauricio Pellegrino, który musiał uważać, że po fantastycznym sezonie w roli beniaminka, nie uda mu się poprawić wyniku w przyszłych rozgrywkach. Drużyna zajęła dziewiąte miejsce w LaLiga i 45-latek postanowił poszukać swojego miejsca gdzieś indziej.

Świetna postawa zespołu pod wodzą Pellegrino zachęciła działaczy z baskijskiego klubu do ponownego poszukania trenera na rynku południowoamerykańskim. Dzisiaj udało im się podpisać umowę z jednym z najbardziej znaczących szkoleniowców w tamtejszym rejonie. Pellegrino zastąpi 36-letni Luis Zubeldía, który ostatnio współpracował z Independiente Medellín, a wcześniej szkolił graczy między innymi: Santosu Laguna, LDU Quito i CA Lanús. W przeszłości przez dwa tygodnie był również trenerem w hiszpańskiej Almeríi.

W sobotę Deportivo poinformowało także o transferze Chińczyka Yiming Yana. Dziewiętnastolatek rozpoczynał karierę w Bejing Guoan, później trafił do China Beijing Sangao CF, a następnie w 2013 roku już do Europy, gdzie związał się z Atlético. Na razie napastnik powinien występować w rezerwach klubu i, jeśli odpowiednio się rozwinie, to niebawem dołączy do pierwszej drużyny.

Przed kolejnymi rozgrywkami Deportivo pozyskało już czterech zawodników: Rubéna Duarte (z Espanyolu), Héctora Hernándeza (z Realu Sociedad), Ermedina Demirovicia (z RB Lipsk) i właśnie Yiming Yana.


ŹRÓDŁO
Deportivo Alavés
TAGI: Oficjalnie Luis Francisco Zubeldía Trenerzy Argentyna Deportivo Alavés Hiszpania Chiny Yiming Yan
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.