POTWIERDZONE: Tévez odsunięty od składu!

11 miesięcy temu POTWIERDZONE: Tévez odsunięty od składu!
fot. Boca Juniors [Twitter]

Nowy trener Shanghai Shenhua potwierdził, że Carlos Tévez nie wystąpi w najbliższych meczach.

Kilka dni temu doszło do zmiany na stanowisku trenera zespołu „Kwiatu Szanghaju”. Gus Poyet, który i tak od jakiegoś czasu był łączony z odejściem, złożył dymisję, która została przyjęta przez klub. W jego miejsce tymczasowo zatrudniono Wu Jinguia, który do tej pory pełnił funkcję dyrektora ds. technicznych. Chińczyk natychmiast wprowadził swoje porządki.

- Tévez? Nie będę teraz na niego stawiać. On nie jest gotowy do gry pod względem fizycznym. Nie jest w formie - stwierdził nowy szkoleniowiec Shenhua. Następnie wyjaśnia powody tej decyzji.

- On ma nadwagę, zresztą tak samo jak Fredy Guarín. Ja muszę brać odpowiedzialność za zespół, a także za zawodników. Jeśli nie możesz dać z siebie wszystkiego, by grać, nie ma powodu, żeby cię wystawiać. Trenowałem już wiele gwiazd i nigdy nie wybierałem graczy pod względem ich reputacji.

Przygoda Argentyńczyka na Dalekim Wschodzie nie przebiega najlepiej. Napastnik podpisał w grudniu zeszłego roku kontrakt, który uczynił go drugim najwięcej zarabiającym piłkarzem na świecie. Według doniesień „Football Leaks” były snajper Juventusu inkasuje niemal 635 tysięcy funtów tygodniowo, a może liczyć również na różnego rodzaju bonusy.

Piłkarzowi nie udało się spełnić pokładanych w nim nadziei. W 15 dotychczasowych spotkaniach zdobył zaledwie dwa gole i zaliczył cztery asysty. Na domiar złego Tévez miał problemy z kontuzjami, a jego drużyna spisuje się znacznie poniżej oczekiwań. Zespół szybko pożegnał się z azjatyckimi pucharami, a w lidze zajmuje dopiero 12. miejsce, ostatnio notując serię pięciu meczów bez zwycięstwa (w tym cztery porażki).

Niedawno napastnik był łączony z powrotem do Boca Juniors.ŹRÓDŁO
Goal
TAGI: Carlos Alberto Tévez Wu Jingui Trenerzy Shanghai Shenhua Argentyna Chiny
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.