OFICJALNIE: Znamy nowego trenera Legii!

5 miesięcy temu OFICJALNIE: Znamy nowego trenera Legii!
fot. FotoPyk

Romeo Jozak został nowym szkoleniowcem Legii Warszawa.

Chorwat został następcą zwolnionego dzisiaj Jacka Magiery. Z mistrzem Polski związał się on umową do końca trwającego sezonu z opcją jej przedłużenia o kolejne 24 miesiące.


- Romeo Jozak jest jedną z najbardziej zasłużonych i charyzmatycznych postaci w chorwackiej piłce. To on stoi za wieloma sukcesami Dinama Zagrzeb, klubu, w którym porównując do Legii, podobna jest nie tylko presja na wygrywanie, ale również ograniczenia. Dziś Legia potrzebuje charyzmatycznego lidera, który skutecznie dotrze do piłkarzy, grających w ostatnich miesiącach znacznie poniżej swoich możliwości. Legia potrzebuje wstrząsu, bo stoimy przed zadaniem obrony mistrzostwa Polski i powrotu na ścieżkę trwałego rozwoju - powiedział prezes i właściciel Legii, Dariusz Mioduski.

Nowy szkoleniowiec Legii pracował w Dinamie od 2008 roku. W Zagrzebiu był dyrektorem akademii, a ostatnio dyrektorem sportowym klubu Jako trener prowadził drugi zespół, a w pierwszej drużynie był asystentem. Chorwat przez lata związany był również z rodzimą federacją. 

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie, asystentem Jozaka będzie Aleksandar Vuković, który do tej pory współpracował z Magierą. Krzysztof Dowhań i Wojciech Kowalewski będą pracowali z bramkarzami. Razem z nowym trenerem do klubu przyszli za to Krasimir Sos, który będzie odpowiadał za przygotowanie fizyczne legionistów oraz Ivan Kepcija - nowy dyrektor techniczny.ŹRÓDŁO
Legia Warszawa
TAGI: Oficjalnie Trenerzy Legia Warszawa Polska Chorwacja Romeo Jozak
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0045 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2017 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.