Celtic obserwuje doświadczonego obrońcę

11 miesięcy temu Celtic obserwuje doświadczonego obrońcę
fot. Celtic FC

Zdaniem dziennikarzy „Kickera” szkocki Celtic skierował swe zainteresowanie w kierunku Marvina Comppera grającego aktualnie dla RB Lipsk.

32-letni środkowy obrońca do ekipy spod znaku dwóch czerwonych byków trafił w 2014 roku i był jednym ze współautorów awansu owej drużyny do najwyższej klasy rozgrywkowej dwa lata później. O ile w poprzednich rozgrywkach miał jednak spory udział w zajęciu przez RB drugiej pozycji w tabeli, o tyle w bieżących rozgrywkach sporadycznie pojawia się w składzie desygnowanym do gry przez trenera Ralpha Hasenhüttla.

Bardzo możliwe więc, iż jednokrotny reprezentant Niemiec zdecyduje się niebawem na zmianę barw klubowych. Tym bardziej, iż jego usługami zainteresowany jest konkretny zespół. Przedstawiciele Celticu Glasgow mają zdaniem niemieckich mediów wnikliwie obserwować aktualną sytuację wychowanka Borussii Mönchengladbach.

Opiekun „The Boys”, Brendan Rodgers, dysponuje niewielką liczbą nominalnych stoperów, dlatego pozyskanie Comppera pozwoliłoby mu poszerzyć kadrę zespołu przygotowującego się do ostatecznego wyścigu o mistrzostwo Szkocji.

Compper jest znany przede wszystkim ze swych występów dla TSG Hoffenheim, w barwach którego zaliczył jesienią 2008 roku rewelacyjną rundę, po której ówczesny beniaminek liderował tabeli Bundesligi. To właśnie wtedy zadebiutował on w reprezentacji w towarzyskim meczu z Anglią, stając się tym samym pierwszym w historii reprezentantem Niemiec grającym dla Hoffenheim.


ŹRÓDŁO
Kicker
TAGI: Marvin Compper Niemcy RB Lipsk Celtic FC Szkocja
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.