Guardiola: To jeden z najbardziej utalentowanych graczy. Idealny przykład dla młodzieży!

11 miesięcy temu Guardiola: To jeden z najbardziej utalentowanych graczy. Idealny przykład dla młodzieży!
fot. FotoPyk

Pep Guardiola jest pod wielkim wrażeniem występów Kevina De Bruyne'a.

Manchester City kontynuuje fantastyczną serię ligowych meczów bez porażki. Podopieczni byłego trenera Barcelony i Bayernu spisują się świetnie zarówno w ataku, jak i obronie, a do tej pory stracili punkty tylko raz, remisując z Evertonem jeszcze w sierpniu. W sobotę „Obywatele” wygrali z Tottenhamem 4:1, a kolejne dobre spotkanie, zwieńczone gole, rozegrał Kevin De Bruyne. Menedżer City jest zachwycony dyspozycją pomocnika.

- Kevin to jeden z najbardziej utalentowanych piłkarzy, zwłaszcza kiedy spojrzy się na to, jak porusza się bez piłki. To świetny przykład dla młodych zawodników, dla naszej akademii, dla Phila Fodena czy Brahima Diaza - chwalił Belga Guardiola.

- Oni wiedzą jak dobry jest Kevin De Bruyne, jeśli chcą się nauczyć jak biegać i walczyć bez piłki, on jest idealnym przykładem. On pomaga nam być lepszą drużyną, rozjaśnia nasze perspektywy na przyszłość, właśnie to chcemy osiągnąć. Brak mi słów, by opisać to, co robił ostatnio z piłką. Generalnie, bez piłki, potrafi wywierać presję już 40 metrów od bramkarza. Kiedy to robi, zawodnicy znajdujący się za nim myślą: „jeśli on tak biegnie, muszę biec za nim”.

26-latek jest jedną z wiodących postaci w zespole City. W obecnym sezonie wystąpił już w 24 meczach, w których zdobył siedem goli i zaliczył 11 asyst.ŹRÓDŁO
Sky Sports
TAGI: Kevin De Bruyne Pep Guardiola Trenerzy Manchester City FC Hiszpania Belgia Anglia
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.