Tommy Lawrence nie żyje

10 miesięcy temu Tommy Lawrence nie żyje
fot. Facebook

W wieku 77 lat zmarł były reprezentant Szkocji i bramkarz Liverpoolu Tommy Lawrence.

Z klubem z Anfield był związany od początku swojej kariery, podpisując pierwszy zawodowy kontrakt w wieku 17 lat. Zadebiutował pięć lat później w przegranym ligowym spotkaniu przeciwko West Bromwich Albion (0:1). Barw „The Reds” bronił przez blisko piętnaście lat, dwukrotnie sięgając w tym czasie po krajowy tytuł (w sezonach 1963–1964 oraz 1965–1966). Zasmakował także triumfu w Pucharze Anglii (1964–1965). Jako piłkarz Liverpoolu wystąpił w 390 meczach.

Po zakończeniu przygody z czołowym klubem z miasta The Beatles przeniósł się do Tranmere Rovers, gdzie spędził trzy ostatnie lata kariery. Rozegrał w tym czasie 80 spotkań. Nie zdążył jednak odnieść większych sukcesów.

Regularna gra w angielskim potentacie z Anfield nie przyczyniła się jednak do stania się przez Lawrence’a numerem jeden w bramce drużyny narodowej. W reprezentacji Szkocji wystąpił zaledwie trzykrotnie. Nie był to jednak okres świetności tej drużyny. W trakcie jego kariery Szkoci nie awansowali zarówno na Mistrzostwa Świata, jak i Europy, będąc w głębokim kryzysie. Dopiero lata 70., gdy przygoda Lawrence’a z futbolem zmierzała ku końcowi, odzyskali swój blask.

Lawrence zyskał ponownie sporą popularność, gdy w 2015 roku wiralem stało się wideo z jego udziałem. Reporter BBC, nie poznając go, zapytał o zespół, w którym ten miał przyjemność występować:


TAGI: Tommy Lawrence Liverpool FC Śmierć Anglia Szkocja
Zobacz również
Z Liverpoolu do Arsenalu?!
12 godzin temu  
0
Hitowy transfer Insigne?!
4 dni temu  
0
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.