OFICJALNIE: Długo wyczekiwany transfer Lecha. Drugie zimowe wzmocnienie!

10 miesięcy temu OFICJALNIE: Długo wyczekiwany transfer Lecha. Drugie zimowe wzmocnienie!

Piotr Tomasik podpisał kontrakt z Lechem Poznań.

„Kolejorz” tradycyjnie już ogłosił pozyskanie nowego zawodnika poprzez wysłanie wiadomości SMS do posiadaczy karnetów na mecze poznańskiej drużyny. Lewy obrońca podpisał z Lechem kontrakt, który będzie obowiązywał do czerwca 2021 roku. Tym samym powodzeniem zakończyły trudne negocjacje z Jagiellonią Białystok, które miały na celu sprowadzenie zawodnika już zimą.

Tomasik był związany z „Jagą” do końca obecnego sezonu, ale Lechowi zależało na sprowadzeniu go już zimą, by w rundzie wiosennej zawodnik mógł już wspomóc nowych kolegów w walce o mistrzostwo. Kwota transferu nie została podana, ale według wcześniejszych doniesień „Przeglądu Sportowego” wyniosła ona pół miliona złotych.

Wiceprezes „Dumy Wielkopolski” Piotr Rutkowski przyznaje, że gracz zaimponował swoim doświadczeniem oraz umiejętnością gry ofensywnej. Trenerowi Nenadowi Bjelicy zależało na ściągnięciu obrońcy, który mógłby wspomóc ataki i właśnie Tomasik ma spełniać te role. 30-latek będzie miał też za zadanie wywieranie presji na Wołodymyrze Kostewyczu, który do tej pory nie musiał szczególnie martwić się o swoją pozycję.

- Praktycznie od samego początku Wołodymyr Kostewycz nie miał na swojej pozycji konkurenta. Nie chcę pomijać w tym wszystkim Tymka Puchacza, ale mówimy o zawodniku doświadczonym, który ma sporo rozegranych meczów w Ekstraklasie. Chcemy walczyć o mistrzostwo i rywalizacja na każdej pozycji jest istotna - powiedział Rutkowski.

Zadowolenia nie ukrywa również sam piłkarz.

- Gdy się trafia do takiego klubu, jak Lech, to zawsze towarzyszą temu emocje. To klub z tradycjami. Każdy chciałby dziś być na moim miejscu i trafić do takiego klubu. Jestem bardzo zadowolony i podekscytowany tym, że podpisałem kontrakt - stwierdził Tomasik.

Urodzony w Krakowie Tomasik rozpoczynał przygodę z piłką w tamtejszym Hutniku. Później grał także dla Przeboju Wolbrom, Polonii Bytom, Floty Świnoujście, Arki Gdynia, Podbeskidzia Bielsko-Biała, aż w końcu, w 2015 roku, trafił do Jagiellonii. Dla białostoczan rozegrał 77 spotkań. Szczególnie udany był dla niego zeszły sezon, kiedy to zaliczył dziewięć asyst.

To drugie zimowe wzmocnienie Lecha. Poznaniacy już kilka miesięcy temu potwierdzili porozumienie w sprawie przenosin na Bułgarską Thomasa Rogne.ŹRÓDŁO
Lech Poznań
TAGI: Oficjalnie Piotr Tomasik Lech Poznań Jagiellonia Białystok Polska
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.