Barry: Nie dostałem szansy w City

5 lat temu
Gareth Barry ma nadzieję, że zwróci na siebie uwagę selekcjonera reprezentacji Anglii | Fot. Uefa.com

Gareth Barry jest bohaterem jednego z głośniejszych ruchów transferowych dokonanych ostatniego dnia okna transferowego. Pomocnik ma za złe Manchesterowi City sposób, w jaki go potraktowano.

Były zawodnik Aston Villi w ostatnich godzinach trwania letniego okienka transferowego został nowym piłkarzem Evertonu. Po zmianie barw klubowych przerywa milczenie i opowiada o tym w jaki sposób potraktowano go na Etihad Stadium.

Angielski pomocnik twierdzi, że nikomu w Manchesterze City już na nim nie zależało. Z klubu odszedł dopiero ostatniego dnia okna transferowego, ale uważa, że w Manchesterze został skreślony na długo przed tym faktem. – O tym, że w klubie nikt nie wiąże ze mną nadziei poinformowano mnie przed przybyciem do zespołu nowego menedżera. Txiki Begiristain zadzwonił do mojego agenta i powiedział mu, że w następnym sezonie regularne występy w klubie są w moim przypadku mało prawdopodobne - mówi w wywiadzie Gareth Barry. Okazuje się, że angielski pomocnik został skreślony przez władze angielskiego klubu zanim zdążył mu się przyjrzeć nowy menedżer The Citizens, Manuel Pellegrini.

– Ciągle miałem nadzieję, że poznam nowego menedżera i będę miał szansę mu zaimponować, ponieważ nie chciałem uciekać z klubu bez możliwości przekonania menedżera do siebie. Podczas przedsezonowych przygotowań tak się jednak nie stało, okazało się natomiast, że to najwyższa pora na odejście z klubu. Menedżer powiedział mi, że na każdą pozycję ma dwóch zawodników. Wśród nich nie było miejsca dla mnie - dodał Barry.

Środkowy pomocnik ma nadzieję, że wypożyczenie do Evertonu będzie dla niego szansą na przekonanie do siebie selekcjonera reprezentacji Anglii, Roya Hodgsona. – Każdy piłkarz chciałby zagrać na Mistrzostwach świata. To byłoby nieprawdopodobne wyróżnienie - podkreślił Barry. Anglik liczy również na to, że dobrymi występami w nowym klubie uda mu się utrzeć nosa działaczom Manchesteru City, którzy według niego zrezygnowali z jego usług zdecydowanie za wcześnie.

Gareth Barry trafił na Goodison Park razem z Jamesem McCarthym i Romelu LukakuŹRÓDŁO
The Telegraph
TAGI: Manchester City FC Everton FC Gareth Barry Anglia
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0127 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.