Totti blisko nowego kontraktu

5 lat temu
Nowy kontrakt będzie prezentem klubu na 37 urodziny Tottiego? Fot. Fifa.com

Francesco Totti rozpoczął właśnie swój 22-gi sezon w barwach AS Romy. Ale dla niego to ciągle za mało. Ikona i żywa legenda włoskiego klubu jest bardzo blisko przedłużenia swojej umowy z ukochanym zespołem.

Jak donosi „La Gazzetta dello Sport”, obie strony są już bardzo blisko osiągnięcia porozumienia w negocjacjach, a do finalizacji rozmów brakuje tylko ustalenia kilku szczegółów. Dotychczasowa umowa włoskiego pomocnika z AS Romą wygasa wraz z końcem tego sezonu. Przygotowywany kontrakt ma związać byłego reprezentanta Włoch ze stołecznym klubem do końca 2016 roku.

Według włoskiej gazety, jedno z najważniejszych ustaleń kontraktowych ma dotyczyć pensji kapitana Romy. Francesco Totti, który we wrześniu będzie obchodził swoje 37 urodziny, zgodził się podobno na obniżkę dotychczasowych zarobków - na mocy nowej umowy będzie zarabiać rocznie 3.2 miliona euro. Do tej pory pobierał z klubowej kasy 4.5 miliona euro.

W kontrakcie ma zostać zawarty również zapis traktujący o roli Tottiego w rzymskim klubie już po oficjalnym zakończeniu przez niego kariery sportowej.  58-krotny reprezentant Włoch ma zostać ambasadorem Romy. Według informacji podawanych przez „La Gazzetta dello Sport” ma wówczas podpisać nowy, 5-letni kontrakt, gwarantujący mu uposażenie w wysokości 600 tysięcy euro rocznie.

Rozmowy na temat przedłużenia kontraktu mają zostać sfinalizowane jeszcze w tym miesiącu. Niewykluczone, że oficjalny komunikat zostanie wystosowany 27 września, czyli w dzień 37 urodzin włoskiego pomocnika.

Francesco Totti to żywa legenda zespołu ze Stadio Olimpico. W barwach swojego ukochanego zespołu rozegrał ponad 500 ligowych meczów, w których zdobył ponad 200 goli. Obecny sezon jest już jego 22-gą kampanią w Serie A w barwach AS Romy. ŹRÓDŁO
La Gazzetta Dello Sport
TAGI: Francesco Totti AS Roma Włochy
Zobacz również
35 milionów euro za Hamšíka
59 minut temu  
0
Testy medyczne Ruiego Patricio!
2 godziny temu  
0
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0141 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.