Halilović w Barcelonie

5 lat temu
Brakuje już tylko oficjalnego potwierdzenia transferu Halilovica | Fot. Dinamo Zagrzeb

Alen Halilović potwierdził na Instagramie, że następnym przystankiem w jego karierze będzie FC Barcelona

Transfer 17-letniego Chorwata został dopięty w Zagrzebiu już wczoraj. Nieoficjalnie mówi się, że kwota jaką musieli wyłożyć włodarze hiszpańskiego klubu, oscyluje w granicach sześciu milionów euro.

Halilović zagra najpierw w Barcelonie B, a zawarta w pięcioletnim kontrakcie klauzula ma gwarantować mu awans do pierwszej drużyny. Gdy Chorwat się w niej znajdzie, klub z Primiera Division będzie musiał dopłacić kolejne cztery miliony euro.

Halilović był jednym z najbardziej rozchwytywanych młodych zawodników. Monitorował go m.in. Real Madryt, ale też kilka angielskich klubów z Arsenalem i Tottenhamem Hotspur na czele.

Andoni Zubizarreta i Raul Sanllehi podobno osobiście wybrali się do Zabrzebia, by sprawdzić umiejętności zawodnika w ligowej potyczce z Rijeka. Nie rozczarowali się, bowiem zawodnik strzelił dwie wysokiej klasy bramki. Po meczu obaj panowie spotkali się z dyrektorem sportowym Dinamo – Zoranem Mamiciem i dopięli wszelkich formalności. Na przeszkodzie do transferu stał ojciec zawodnika, który nie chciał by syn opuszczał Chorwacji jeśli nie będzie włączony do pierwszego składu katalońskiego klubu. Ostatecznie jednak, sprawa znalazła swoje szczęśliwe zakończenie.

Halilović jest najmłodszym strzelcem chorwackiej ekstraklasy a zarazem najmłodszym debiutantem w narodowej reprezentacji. Jest on też drugim w ogólnej klasyfikacji młodych piłkarzy zawodnikiem grającym w Lidze Mistrzów, gdyż w październiku 2012 roku dał zmianę i zagrał w meczu z Paris Saint-Germain.ŹRÓDŁO
Instagram
TAGI: FC Barcelona GNK Dinamo Zagrzeb Alen Halilović Hiszpania Chorwacja
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0244 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.