UEFA obserwuje 76 klubów w sprawie łamania zasad FFP

5 lat temu
Europejskie kluby czekają dotkliwe kary

UEFA wyjawiła, że 76 klubów w Europie – czyli około jednej trzeciej – jest przedmiotem śledztwa badającego złamanie zasad Financial Fair Play. Wśród tych klubów między innymi są prawdopodobnie „The Citizens”.

6 klubów negatywnie przeszło kalkulacje Unii Europejskich Związków Piłkarskich  dotyczące balansu między zyskami i stratami w roku  2012 i zostały poproszone o przedstawienie dokumentacji za 2013 rok. Wiele mówi się, że tym gronie znajduje się między innymi Manchester City oraz francuskie Paris Saint Germain.Finanse klubów zostaną teraz skontrolowane przez wydział ds. kontroli finansowej klubów UEFA w celu sprawdzenia czy naruszanie zasad było kontynuowane i czy powinny zostać nałożone sankcje. 
 
- 76 to duża liczba, ale należy patrzeć na to z perspektywy ile będzie ona wynosić na końcu – powiedział sekretarz generalny UEFA Gianni Infantino.
 
Kluby może spotkać całe spektrum sankcji od ostrzeżenia lub kary finansowej do wymuszenia ograniczenia płac lub nawet wykluczenia z rozgrywek.  Kary wejdą w życie z początkiem następnego sezonu, a UEFA w kwietniu wskaże kluby, które są nimi zagrożone.
 
Zasady UEFA mówią, że klub może być 45 milionów euro na debecie w 2012 i 2013 roku o ile właściciele są w stanie pokryć straty. Jeśli ten limit zostanie przekroczony to zostaną nałożone kary.
 
- Te zasady były konieczne, żeby chronić europejską piłkę od chciwości, nierozsądnego wydawania pieniędzy i finansowego szaleństwa – skomentował nowe zasady Infantino. 


ŹRÓDŁO
Daily Mail
TAGI: Manchester City FC Paris Saint-Germain FC UEFA
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.