Campbell: Przepraszam kibiców Tottenhamu

5 lat temu
Sol Campbell rozlicza się z przeszłością | fot. Antonio Olmos

Sol Campbell przeprosił fanów Tottenhamu za transfer do największych rywali "Kogutów" - Arsenalu. Były angielski obrońca stwierdził jednak, że nie żałuje przeprowadzki do północnego Londynu.

Campbell w wywiadzie udzielonym "Sky Sports" przekonywał, że "jest mu przykro z powodu jego odejścia oraz tego, że opuścił klub właśnie w ten sposób". [Campbell odszedł ze "Spurs" na podstawie tzw. "prawa Bosmana". Był on pierwszym tak znanym piłkarzem, który wykorzystał ten przepis dla zmiany klubu] Stoper podkreśla, że nie cofnąłby swojej decyzji, ale odczuwa smutek z powodu wbitej szpilki w serca kibiców klubu, którego jest wychowankiem.
 
- Nie zamierzam bezpośrednio przepraszać za sam transfer, bo był on dla mnie udany. Żałuję natomiast bólu zadanego fanom - kajał się dziennikarzowi Campbell.
 
Anglik od momentu rozpoczęcia gry dla "Kanonierów" był oczerniany przez fanatyków swojego starego klubu, lecz do tej pory nie może pogodzić się z nienawiścią żywioną do jego osoby: - Jestem trochę w szoku. Minęła ponad dekada, ale trzeba spojrzeć na sprawę raz jeszcze. Kibice "Spurs" doceniali mnie, a gdy tam byłem zawsze starałem się pchnąć drużynę do przodu - przekonywał Campbell.
 
39-latek przeniósł się z Tottenhamu do Arsenalu w 2001 roku, wywołując niemałe poruszenie na rynku transferowym.  W barwach "The Gunners" grał do 2006 roku. Pod wodzą Arsène Wengera zdobył dwa mistrzostwa kraju i Puchar Anglii.
 
To nie jedyna intrygująca wypowiedź byłego reprezentanta Anglii w ostatnim czasie. Campbell słynie z kontrowersyjnych wypowiedzi już po zakończeniu swojej kariery. Przed rozpoczęciem Euro 2012 ostrzegał kibiców, udających się do Polski i Ukrainy, przed powrotem z imprezy w trumnie. Ostatnio zaszokował także stwierdzeniem, że nigdy nie było mu dane na dłużej zostać kapitanem reprezentacji z powodu jego koloru skóry.


ŹRÓDŁO
Daily Mail
TAGI: Anglia Arsenal FC Tottenham Hotspur FC Sol Campbell
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0152 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.