Mirallas nie chce Januzaja w kadrze

4 lata temu
Januzaj pojedzie do Brazylii? | Fot. Ian Hodgson

Kilka dni temu Adnan Januzaj zadecydował, że w przyszłości będzie reprezentował barwy Belgii. Kevin Mirallas twierdzi jednak, że młody skrzydłowy nie powinien zostać powołany do kadry na Mistrzostwa Świata w Brazylii.

Adnan Januzaj mógł wybierać pomiędzy wieloma reprezentacjami z racji swoich dość skomplikowanych korzeni. Urodził się w Belgii, ale rodzice zawodnika pochodzą z Albanii i Kosowa a dziadek z Turcji. Chęć namówienia Januzaja do gry w ich kadrze wyrazili też Serbowie, którzy nie uznają niepodległości Kosowa, oraz Anglicy. Młody piłkarz wybrał jednak Belgię, o czym poinformował trenera drużyny narodowej „Czerwonych diabłów” Marca Wilmotsa.

Mówi się, że Januzaj może zostać powołany do kadry na zbliżające się Mistrzostwa Świata w Brazylii, jednak przeciwnikiem takiego ruchu jest skrzydłowy Evertonu i reprezentacji Belgii, Kevin Mirallas – To świetny zawodnik i bardzo dobrze, że wybrał Belgię. Uważam jednak, że nie powinien zostać powołany na Mundial, bo byłoby to nie w porządku wobec innych zawodników, którzy do tej pory grali w tej reprezentacji i wywalczyli z nią awans. Ponadto Adnan nie zna dobrze reszty grupy i ostatnio w Manchesterze nie grał najwięcej, a jego występ w Brazylii byłby ryzykowny bo wiązałby się z ogromną presją ciążącą na tym młodym zawodniku – powiedział Belg.

Swoimi obawami piłkarz Evertonu podzielił się także z trenerem. Póki co nie wiadomo jednak, jaką decyzję podejmie Wilmots. Mirallas natomiast zakończył stwierdzeniem, że dla Januzaja o wiele bardziej realistycznym celem są Mistrzostwa Europy we Francji, które odbędą się za dwa lata.ŹRÓDŁO
Daily Mail
TAGI: Adnan Januzaj Kevin Antonio Mirallas Belgia
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0077 seconds.


Warning: mysql_fetch_row() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/transfery/public_html/news.php on line 467
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.