Nowy klub Abramowicza?

4 lata temu
Abramowicz | Fot. Wikipedia

Wedle "El Mundo" Roman Abramowicz chce zakupić hiszpański klub RCD Mallorca.

Właściciel Chelsea z niecierpliwością oczekiwał rozgrywanej wczoraj ostatniej kolejki Segunda Division, bowiem Mallorką był zainteresowany tylko w przypadku pozytywnego rozstrzygnięcia.
 
Wyspiarze "rzutem na taśmę" utrzymali się w drugiej klasie rozgrywkowej. Nie brakowało im szczęscia, bowiem bezpośredni rywale, czyli Real Castilla, Mirandés i Real Jaen, przegrali swoje mecze i spadli z ligi. Wcześniej podobny los spotkał Herculesa Alicante.
 
Ludzie z kręgu Abramowicza mieli już kontaktować się w sprawie przejęcia 55% akcji, aktualnie należących do wiceprezydenta Lorenzo Serra Ferrera oraz prezydenta Gabriela Cerdy Alemany'ego. Ten pierwszy posiada aż 45% wszystkich udziałów i chce się ich pozbyć w zasadzie za darmo, jedynie odzyskując zainwestowane wcześniej 2,5 miliona euro. Niedługo po takiej transakcji przeprowadziłby się do Sewilli i przejął obowiązki dyrektora sportowego miejscowego Betisu.
 
Na razie trudno jednak o potwierdzenie powyższych informacji. Bramkarz Mallorki Dudu Aouate, przechodzący na sportową emeryturę, ma być reprezentantem kupców w rozmowach z aktualnymi właścicielami. Zapytany o Abramowicza zaprzeczył, jakoby to właśnie on stał za całą operację. Hiszpańscy dziennikarze są jednak przekonani, że 47-letni Rosjanin postanowił zaistnieć także na tym rynku.


ŹRÓDŁO
El Mundo
TAGI: RCD Mallorca Hiszpania Roman Abramowicz
Zobacz również
„Mogliśmy wygrać 5-2”
8 godzin temu  
0
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0052 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.