Owen: Neville idealnym kandydatem na selekcjonera Anglii

4 lata temu
Owen wytypował Neville'a na następce selekcjonera Anglii / Fot. The FA

Micheal Owen przekonuje, że idealnym kandydatem do zastąpienia w przyszłości Roya Hodgsona jest obecny współpracownik selekcjonera, Gary Neville.

Hodgson dostał w ostatnim czasie zapewnienie, że pomimo słabych występów reprezentacji Anglii na mundialu w Brazylii, selekcjoner może być spokojny o swoją posadę przynajmniej do Euro 2016. 

Michael Owen, który bardzo często wypowiada się w angielskich mediach na tematy związane z kadrą Anglii, przekonuje, że najlepszym wyborem, który może podjąć krajowa federacja po rozstaniu z Hodgsonem byłoby zatrudnienie jego obecnego asystenta, Gary'ego Neville'a.

- Gary może przez kolejne dwa lata przygotować się do roli pierwszego trenera, obserwując obecnego selekcjonera. Jeżeli naprawdę chcemy iść do przodu, to musimy popatrzeć na to co zrobili Niemcy zatrudniając Klinsmanna w 2006 roku czy Barcelona z Guardiolą. Chcę żeby Neville poprowadził kadrę Anglii w batalii w Rosji za cztery lata, a nie tylko jej pomagał. Gary ma wszystkie cechy, żeby być dobrym trenerem, ponieważ ma doświadczenie, szacunek i umiejętności przywódcze - ocenił były napastnik m.in. Liverpoolu czy Real Madryt.

Owen zaapelował również do swojego dawnego kolegi klubowego, Stevena Gerrarda, żeby nie kończył reprezentacyjnej kariery, bo przy nim w kadrze mogą rozwijać się jego potencjalni następcy.ŹRÓDŁO
The Telegraph
TAGI: Gary Neville Michael Owen Anglia Roy Hodgson Trenerzy
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0152 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.