Brazylijczyk powołany do ukraińskiego wojska!

5 lat temu
Edmar | Fot. Zimbio

W związku z napiętą sytuacją we wschodniej Ukrainie pojawia się coraz więcej informacji związanych także z piłką. Teraz powołanie do wojska dostał Edmar, gwiazda Metalista Charków i kadry Ukrainy.

Wcześniej na odmowę powrotu do niepewnego politycznie regionu po zagranicznych meczach towarzyskich zdecydowało się kilku obcokrajowców grających w lidze ukraińskiej, w tym gwiazdy Szachtara (http://www.transfery.info/67824,pilkarze-szachtara-nie-chca-wracac-na-ukraine) i klubowy kolega Edmara - Blanco (http://www.transfery.info/67837,pilkarz-metalista-nie-chce-wracac-na-ukraine).
 
Edmar jednak tak na pewno nie postąpi, bowiem w marcu 2011 roku przyjął obywatelstwo ukraińskie i zmienił swoje nazwisko na Hałowśkyj de Lacerda. Wschodni element zawdzięcza żonie, którą poślubił w 2008 roku.
 
34-letni Edmar jest zresztą mocno związany z Ukrainą, na którą przyjechał już w 2002 roku. Najpierw grał dla Tawriji Symferopol, by pięć lat później przeprowadzić się do Charkowa.
 
Od 2011 roku środkowy pomocnik to też ważny element reprezentacji Ukrainy. 
 
Pomimo związków z naszym wschodnim sąsiadem, sporą niespodzianką dla Brazylijczyka okazała się wiadomość, którą otrzymał w minionym tygodniu.
 
- Byłem zaskoczony, bo niczego takiego się nie spodziewałem. Kiedy to zobaczyłem, nie wiedziałem, co robić. Zwróciłem się do klubu. Powiedziano mi, żebym przyniósł papier i wtedy dostanę pomoc w rozwiązaniu problemu. Nie wiem, może któryś z moich ukraińskich kolegów również otrzymał powołanie, ale jeszcze nikt o tym nie powiedział. Moja żona była bardzo przestraszona, uspokoiłem ją i powiedziałem, że wszystko będzie dobrze - zapewnił w wypowiedzi dla "Sport.ua".
 
- Jedyna rzecz, w którą jestem naprawdę dobry, to gra w piłkę - zapewnił Edmar, któremu nieśpieszno w ukraińskie kamasze.


ŹRÓDŁO
Sport.ua
TAGI: Edmar Hałowśkyj de Lacerda Ukraina Brazylia Metalist Charków
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.