Mundialowe mecze o pierwszej w nocy?

4 lata temu
Fot. FIFA

Według wysokiego urzędnika FIFA Harolda Mayne-Nichollsa Mistrzostwa Świata w Katarze w 2022 mogą odbyć się latem, ale część meczów będzie musiała zostać rozegrana nocą.

Wybór Kataru na organizatora najważniejszego turnieju piłkarskiego na świecie wzbudził olbrzymie kontrowersje. Jedną z nich są wysokie temperatury, panujące na półwyspie Arabskim w czerwcu i lipcu, kiedy zwyczajowo odbywa się Mundial. FIFA wstępnie zapowiedziała, że turniej ma odbyć się w listopadzie i grudniu.
 
Rozwiązanie to może jednak poważnie utrudnić odbywające się w wielu krajach rozgrywki ligowe i pucharowe. Według Harolda Manye-Nichollsa możliwość rozegrania turnieju w porze letniej wciąż jest brana pod uwagę. W wypadku wybrania takiego terminu, mecze musiałyby być rozgrywane także nocą. Proponowane pory spotkań nie byłyby jednak tak dokuczliwe dla kibiców ze Starego Kontynentu. 
 
Urzędnik FIFA proponuje, by spotkania były rozgrywane o godzinach: 19:00, 22:00 i 1:00 w nocy czasu lokalnego. W tym przypadku kibice w Polsce obejrzeliby zmagania najlepszych drużyn świata odpowiednio o godzinach: 16:00, 19:00 i 22:00. Taka pora rozgrywania meczów odpowiadałaby europejskim fanom futbolu.
 
Jeśli wariant Manye-Nichollsa zostałby przyjęty, MŚ w Katarze byłyby rozgrywane w maju oraz czerwcu 2022 roku. Ta zmiana i tak wpływałaby na harmonogram ligowy, ponieważ rywalizacja w wielu krajach musiałaby zakończyć się już w kwietniu. Propozycja ma być jeszcze poddana dokładnej analizie.
 
Powodzenie projektu zależy także od przyszłości jego orędownika. Harold Manye-Nicholls ma być jednym z kandydatów na szefa FIFA w zaplanowanych na maj przyszłego roku wyborach. Głównym rywalem Chilijczyka jest dotychczasowy sternik światowego futbolu Sepp Blatter, ubiegający się o piątą z kolei kadencje.


ŹRÓDŁO
BBC Sport
TAGI: FIFA Mistrzostwa Świata Katar
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0256 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.