Transfer Shaqiriego uzależniony od kosztów

4 lata temu Transfer Shaqiriego uzależniony od kosztów
fot. Bayern Monachium

Inter Mediolan wyraża ogromne zainteresowanie Xherdanem Shaqirim, jednakże transfer Szwajcara będzie uzależniony od wysokości sumy odstępnego oraz warunków jego kontraktu.

Inter zdążył już wypożyczyć z Arsenalu Lukasa Podolskiego, który wczoraj zadebiutował w nowych barwach w spotkaniu przeciwko Juventusowi. Działacze „Nerazzurrich” nie chcą spocząć na laurach i planują sprowadzenie do Mediolanu zawodnika Bayernu Monachium Xherdana Shaqiriego.

Możliwość pozyskania reprezentanta Szwajcarii jest jednak uzależniona od kosztów całej operacji.

- Shaqiri jest typem zawodnika, którego poszukujemy. Musimy jednak wziąć pod uwagę nasze finansowe możliwości - stwierdził dyrektor sportowy Interu Piero Ausilio.

Skuteczność transakcji zależy od przedstawicieli włoskiego klubu, którzy wybrali się dziś do Monachium. Mają tam rozmawiać o szczegółach transferu z działaczami niemieckiego klubu. Sam zawodnik wyraża chęć kontynuowania swojej kariery w Interze, Bayern również nie zamierza robić mu problemów w przeprowadzce. Oczywiście jeśli warunki finansowe zaproponowane przez stronę włoską będą pokrywać się z oczekiwaniami Bawarczyków.

Inter chce wypożyczyć Szwajcara do końca obecnego sezonu za dwa miliony euro oraz zapewnić sobie prawo transferu definitywnego za 13 milionów euro. Bayern chce około 17 milionów euro.

Operacja ma zostać zrealizowana do końca tego tygodnia, gdyż niemiecki klub wybiera się do Kataru.ŹRÓDŁO
Gianluca Di Marzio
TAGI: Inter Mediolan Bayern Monachium Xherdan Shaqiri Włochy Niemcy Szwajcaria
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.