Władze United grożą kibicom: Przyjdź na mecz z Cambridge albo ominie cię Sunderland!

4 lata temu Władze United grożą kibicom: Przyjdź na mecz z Cambridge albo ominie cię Sunderland!
fot. Wikipedia

Władze Manchester United ostrzegły około dziewięciu tysięcy posiadaczy karnetów, że muszą wykupić bilet na przyszłotygodniowe spotkanie FA Cup z Cambridge United. W przeciwnym w razie ominie ich następny mecz ligowy na Old Trafford.

W piśmie wysłanym do kibiców czytamy: "Ostateczny termin zakupu biletu na mecz z Cambridge United mija w środę [28 stycznia, przyp. red] o godzinie dwudziestej. Proszę pamiętać, że niewykonanie płatności będzie wiązało się z zawieszeniem karnetu na mecz z Sunderlandem."

Jeden z kibiców, który chciał pozostać anonimowy, stwierdził, że polityka "Czerwonych Diabłów" jest przyczyną powszechnego niezadowolenia. Niektórzy nie mogą być obecni na wtorkowym starciu z Cambridge z powodu pracy i innych zobowiązań.

Rzecznik United zwrócił uwagę na fakt, że taki system istnieje od lat i dodał: - Poinformowaliśmy fanów, iż brak zapłaty za mecz pucharowy będzie miał konsekwencję w postaci zawieszenia na kolejne spotkanie. W aktualnym sezonie też nieustannie egzekwujemy tę zasadę.

- Warunki są jasne: "W odniesieniu do każdego meczu pucharowego rozgrywanego w domu, za który posiadacz biletu w żaden sposób nie uiści opłaty, karnet może zostać zawieszony na jeden mecz ligowy na własnym stadionie." Ta zasada została wprowadzona dwa sezony temu. Jeśli uda nam się sprzedać bilet, za który fan nie zapłacił, na koniec rozgrywek może się on ubiegać o zwrot wejściówki z meczu z Sunderlandem.

Karnety posiada 55 tysięcy sympatyków Manchesteru, którzy zobowiązują się kupić bilety na mecze Ligi Mistrzów i Pucharu Anglii. W razie potrzeby kwota za wejściówki na te rozgrywki jest automatycznie pobierana z konta posiadacza.

Anonimowy kibic celowo nie zostawił żadnych pieniędzy na koncie, z którego płaci United.

- Pozostawiłem kartę związaną z przelewami dla Manchesteru pustą, bo chcę mieć kontrolę - najlepszą jak się da - nad wszelkimi płatnościami. Dzwoniłem dziś do klubu i dowiedziałem się, że w podobnej sytuacji jest dziewięć tysięcy kibiców. To chyba dowód na nieprawidłowe działanie tego systemu - dodał.

Kibice w razie niechęci/niemożności wzięcia udziału w meczu z Cambridge, mogą swój bilet oddać komuś innemu, jednak pod warunkiem, że są w stanie ręczyć za odbiorcę. Na posiadaczach karnetów w zaprezentowanej sytuacji spoczywa bowiem odpowiedzialność za zachowanie takiej osoby podczas meczu.


ŹRÓDŁO
The Guardian
TAGI: Manchester United FC Anglia
Zobacz również
Hitowy transfer Insigne?!
5 godzin temu  
0
Di María gotowy na transfer
5 godzin temu  
0
Kontuzja Mané
6 godzin temu  
0
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.