Oficjalnie: Pięciu piłkarzy Newcastle wypożyczonych do Szkocji!

4 lata temu Oficjalnie: Pięciu piłkarzy Newcastle wypożyczonych do Szkocji!
fot. Newcastle United FC

Newcastle United wypożyczyło do końca sezonu aż pięciu swoich piłkarzy do występującego na zapleczu szkockiej ekstraklasy Rangers FC.

Gaël Bigirimana, Kevin Mbabu, Shane Ferguson, Remie Streete i Haris Vučkić – cała piątka zasili 54-krotnych mistrzów Szkocji.

21-letni Bigirimana został piłkarzem Newcastle w lipcu 2012 roku. Młody pomocnik dla „Srok” zagrał w 26 meczach.  W tym sezonie nie mógł jednak liczyć na występy w pierwszej drużynie i najczęściej grał dla zespołu U-21.

23-letni Shane Ferguson na początku sezonu doznał kontuzji kolana i przez dłuższy okres pauzował. Dla Newcastle wystąpił w 32 spotkaniach. Lewoskrzydłowy był już raz wypożyczany – pod koniec lutego 2013 roku udał się na rok do Birmingham.

19-letni Mbabu jest reprezentantem Szwajcarii U-19. Środkowy obrońca od dwóch lat broni barw „Srok”, jednak nie udało mu się jak na razie zadebiutować w dorosłej drużynie.

20-letni Remie Streete, podobnie jak Mbabu, jeszcze musi poczekać na swój pierwszy mecz w pierwszym zespole. Środkowy obrońca jest wychowankiem Newcastle. W październiku ubiegłego roku został wypożyczony na miesiąc do występującego w League One Port Vale.

22-letni Haris Vučkić zagrał już w dziewiętnastu meczach dorosłej drużyny. Na swoim koncie ma już nawet jednego gola. W tym sezonie jednak ofensywny słoweński pomocnik rozegrał zaledwie dziewięć minut w Premier League, dlatego w ekipie Rangersów będzie miał więcej okazji do regularnej gry.
ŹRÓDŁO
Newcastle United FC
TAGI: Oficjalnie Kevin Mbabu Gaël Bigirimana Shane Ferguson Remie Streete Haris Vučkić Newcastle United FC Rangers FC Anglia Szkocja
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.