Liga Mistrzyń: Medyk zaczął od zwycięstwa!

Liga Mistrzyń: Medyk zaczął od zwycięstwa! fot. Transfery.info
Bartłomiej Bolczyk

Medyk Konin udanie rozpoczął turniej eliminacyjny do Ligi Mistrzyń. Polki pokonały Cardiff Met Ladies FC 5-0. Bohaterką "Medyczek" została Aleksandra Sikora.

W upalne wtorkowe popołudnie, Medyk Konin rozpoczął walkę o awans do rozgrywek Ligi Mistrzyń. Rywalkami koninianek były mistrzynie Walii, Cardiff Met Ladies.

"Medyczki" dobrze rozpoczęły mecz i już w 3. minucie przeprowadziły groźną akcję pod bramką Walijek. Strzał Anny Gawrońskiej został jednak sparowany przez Moreirę. Chwilę później piłkę w pole karne dośrodkowała Tarczyńska, niestety stuprocentową sytuację zmarnowała Gawrońska, która nie zdołała opanować piłki w polu bramkowym. W 7. minucie Medyk mógł i powinien objąć prowadzenie: Agata Tarczyńska trafiła w słupek. Nie było jednak czasu na rozpamiętywanie tej sytuacji, bo po chwili piłkę w bramce umieściła Aleksandra Sikora, która wykorzystała zamieszanie w polu karnym i umieściła piłkę w prawym, dolnym rogu bramki Moreiry!

W 11. minucie groźną kontrę wyprowadziły Walijki, ale prowadząca spotkanie sędzia Ana Minic odgwizdała spalonego. Dwie minuty później ta sytuacja zemściła się na piłkarkach z Cardiff. Na listę strzelców ponownie wpisała się Sikora, która wcześniej położyła bramkarkę zespołu z Wysp Brytyjskich. W 18. minucie w polu karnym przewróciła się Tarczyńska, jednak sędzia nie zdecydowała się na podyktowanie rzutu karnego.

Medyk kontrolował spotkanie, od czasu do czasu próbując zagrozić bramce Walijek, głównie za sprawą znakomicie dysponowanej Oli Sikory. Kapitanka reprezentacji co rusz wyprowadzała ataki prawym skrzydłem, ale koninianki nie potrafiły zamienić przewagi na kolejne bramki. W 28. minucie Sikora mogła skompletować hattricka, ale piłkę po jej strzale wybiła wślizgiem z bramki Turner. Skrzydłowa Medyka strzelała po raz kolejny kilka chwil później, kiedy dostała piłkę od Tarczyńskiej, ale Moreira nie miała problemu z powstrzymaniem piłkarki z Konina. W 37. minucie strzelały kolejno Gawrońska i Tarczyńska. Cardiff miało sporo szczęścia, bo obie napastniczki trafiły w bramkarkę gości. Dwie minuty później Davy groźnie uderzała z dystansu obok bramki Szymańskiej. "Medyczki" odpowiedziały strzałem Daleszczyk, sparowanym na rzut rożny przez Moreirę. W doliczonym czasie pierwszej połowy po rewelacyjnym przerzucie Marii Ficzay, kolejną bramkę dorzuciła Sikora. Skrzydłowa Medyka popisała się fantastycznym lobem, nie dając szans bramkarce z Portugalii. "Medyczki" mogły schodzić na przerwę prowadząc 4-0, ale Patrycja Balcerzak w ostatnich sekundach pierwszej połowy trafiła w słupek.

Druga połowa rozpoczęła się ofensywną akcją Medyka, po której w polu karnym znalazła się Aleksandra Sikora. Sędzia Minic odgwizdała jednak spalonego. Chwilę później było już 4-0, a na listę strzelców wpisała się wprowadzona z ławki Paulina Dudek. Medyk wciąż kontrolował grę, Cardiff próbowało się bronić. W 56. minucie w pole karne dośrodkowała Sikora, a Fever główkowała tak niefortunnie, że niemal pokonała własną bramkarkę. Na szczęście dla niej, piłka trafiła w poprzeczkę. W 58' minucie rzut wolny z około 40 metrów wykonywała Patrycja Balcerzak. Piłka tylko minimalnie minęła spojenie bramki Moreiry. Następnie piłkę nad bramką Walijek przeniosła Nikoletta Nikolic, której podawała niezmordowana Ola Sikora.

Dominacja Medyka nie podlegała dyskusji, ale mistrzynie Polski nie zamierzały zwalniać tempa. W 70. minucie kolejny atak wyprowadziła Aleksandra Sikora, ale na pozycji spalonej znalazła się Jelena Sturanovic. W 86' Robin Pinder stanęła przed szansą nad zdobycie gola dla Cardiff. Zawodniczka wykonywała rzut wolny z około 20 metrów, ale uderzyła wprost w ręce Szymańskiej. Pod koniec spotkania, strzału z dystansu spróbowała Sturanovic, lecz minimalnie chybiła.

Gdy spotkanie dobiegało już końca, Aleksandra Sikora strzeliła swoją czwartą bramkę. Asystowała jej Paulina Dudek. Kilka sekund później sędzia główna zakończyła spotkanie w Koninie.

***

Medyk POLOmarket Konin - Cardiff Met Ladies FC 5-0 (3-0) (Sikora 8', 13', 45', 90'; Dudek 49')

Medyk: Szymańska - Ficzay, Slavcheva, Nikolic, Chudzik, Sikora, Balcerzak, Grad, Daleszczyk (46' Pakulska), Tarczyńska (67' Sturanovic), Gawrońska (46' Dudek)

Cardiff: Moreira - Scherschel (37' Fever), Pinder, Billingham, Turner, Tucker (58' Mathias), Sargent, O'Connor, Allen, Davy (46' Murray), Parsons